Home / Wnętrza  / Jak urządzić miejsce do pracy w domu?

Jak urządzić miejsce do pracy w domu?

Spread the love

W czasach, gdy przez Internet porozumiewamy się ze współpracownikami, klientami i znajomymi, a także coraz częściej pracujemy, kącik biurowy powinien się znaleźć w każdym mieszkaniu.

Szczęśliwcy, którzy mają tyle pokoi, że jeden z nich mogą przeznaczyć na osobny gabinet, są niestety nieliczni. Reszta z nas musi się zadowolić niewielkim kącikiem biurowym, urządzonym w sypialni albo salonie. Jakie biurko wybrać, gdzie je postawić i jak zaaranżować, żeby miejsce do pracy nie kłóciło się z wypoczynkowym charakterem tych pomieszczeń?

Miejsce do pracy w sypialni

Sypialnia, która nie jest wykorzystywana w ciągu dnia, wydaje się idealna do dodania jej funkcji domowego biura. To bardzo wygodne  rozwiązanie zwłaszcza dla osób dużo pracujących w domu – w tym pokoju będą mieli ciszę i spokój, konieczne do skupienia się na wykonywanych zadaniach.

Biurko najlepiej postawić pod oknem, tak by było dobrze oświetlone naturalnym światłem. Warto też pomyśleć o meblu na dokumenty czy inne rzeczy potrzebne do pracy. W tej roli świetnie sprawdzi się zarówno regał z otwartymi półkami i zamykanymi schowkami, jak i szafa. Schowamy w nich wszystko, co nie powinno przypominać o czekających nas obowiązkach i w efekcie zakłócać zdrowy sen. Efektowne, niemasywne modele, które nie zagracą wnętrza, można znaleźć na dutchhouse.pl.

Kącik do pracy w salonie

Ci, którzy pracują w domu sporadycznie albo potrzebują komputera tylko do sprawdzenia e-maili i dowiedzenia się, co dzieje się na świecie, najlepiej, aby urządzili kącik biurowy w pokoju dziennym – buszując w sieci, nie będą odizolowani od innych domowników. Biurko można schować za kanapą, tak żeby było jak najmniej widoczne z części wypoczynkowej pomieszczenia albo przy wolnej ścianie. Jeśli zdecydujemy się na to drugie rozwiązanie, pamiętajmy, że biurko nie powinno zbytnio wyróżniać się w aranżacji ani w niej dominować.

Model, dopasowany stylem i barwą do stołu jadalnego i stolika kawowego, to najbezpieczniejszy wybór. Ale nie jedyny! Można też zdecydować się na mebel kontrastujący z resztą wystroju, np. w oszczędnie urządzonym loftowym czy skandynawskim wnętrzu postawić biurko o bogatszej, zwracającej uwagę oryginalnym designem formie.

W salonie znakomicie wyglądają lekkie, nowoczesne sekretarzyki albo biurka-konsole z szufladkami lub kasetkami zamykanymi żaluzjowymi drzwiczkami. Jeśli odpowiednio je zaaranżujemy, np. wieszając na ścianie półki na ekspozycję zdjęć czy dekoracyjnych przedmiotów, stworzymy kącik do pracy, będący jednocześnie ozdobą wnętrza.

Przy biurku należy oczywiście postawić siedzisko. Nie musi to być fotel typowo biurowy, który może narzucić charakter całemu wystrojowi. Lepiej wybrać krzesło jadalniane o ciekawym wzornictwie. Niekoniecznie tapicerowane – twarde, jeśli jest odpowiednio wyprofilowane, zapewni taką samą wygodę. Poniżej prezentujemy modele, zaprojektowane nie tylko z troską o atrakcyjny wygląd, ale i o komfort użytkowania.

 

 

Jokjor

 

Nie zapomnijmy  też o oświetleniu biurka. Lampa z regulowanym kątem padania światła będzie najodpowiedniejsza, ale egzamin zda też model stołowy. Dobrze oświetli miejsce pracy, a po jej skończeniu – stworzy w pomieszczeniu nastrojowy, sprzyjający wypoczynkowi klimat.

 

Zuiver

 

Więcej realizacji wnętrz http://ideadomu.pl/wnetrza/

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ