Home / Idea domu  / Miejska dżungla we Wrocławiu

Miejska dżungla we Wrocławiu

Tekst: Marek Jerzak, zdjęcia: Stefan Zajączkowski
Spread the love

Kiedy chwycisz za klamkę drzwi wejściowych do tego apartamentu na zachodnich obrzeżach Wrocławia, zostaniesz wciągnięty w fascynujący świat miejskiej dżungli. Został on stworzony z myślą o czteroosobowej rodzinie. Klientów architektki Moniki Staniec do zakupu wymarzonego apartamentu skusiła urokliwa lokalizacja. Dwupoziomowy apartament oferuje ponad 100 m kw. wyjątkowo zaprojektowanych przestrzeni. To styl urban jungle we Wrocławiu.

Już od wejścia, przestronna i jasna klatka schodowa, sprawia, że czujesz się jak w oazie w samym sercu miasta. Codzienne życie mieszkańców apartamentu toczy się w otoczeniu pięknych elementów wystroju i w towarzystwie bujnej zieleni roślin. To miejsce, w którym każdy zakamarek został przemyślany i dopracowany, tworząc unikalną harmonię. To urban jungle we Wrocławiu.

Projekt wnętrza powstał z myślą o stworzeniu przytulnego i nowoczesnego miejsca. Oczekiwania były jasne — jakościowe materiały, ergonomiczność i funkcjonalność.

Ale co sprawiło, że to wnętrze stało się wyjątkowe, to zaufanie klientów do projektantki, która, prezentując swoje pomysły, zdobyła ich serca i umysły. Dzięki temu wspólnie stworzyli najpiękniejszy dom, jaki mogli sobie wymarzyć.

– Tworzenie wnętrz dla ludzi świadomych, że praca architekta wnętrz jest wartościowa, to najlepsze, co może wydarzyć się w tej pracy. Zaufanie w takich współpracach przybiera innego wymiaru. Powstają wnętrza najlepsze, które są domem dla klientów – mówi Monika Staniec.

Urban jungle we Wrocławiu, czyli komfort w centrum miasta

W tym wyjątkowym apartamencie znajduje się przedpokój, salon z jadalnią, aneks kuchenny, biuro z opcją pokoju dla gości, łazienka, pralnia oraz sypialnia i łazienka na drugim piętrze. To wszystko zostało zaplanowane tak, by strefy łączyły się ze sobą wizualnie i estetycznie. Materiały, takie jak deski podłogowe od Kaczkan, betonowe płyty na ścianach, antyczne lustra, kafle z rysunkiem betonu i beżowy kamień tworzą efektowną całość.

W kuchni zwracają uwagę zielone fronty, złote elementy i czarne linie na krawędziach blatu. W salonie znajdziemy wygodną sofę, a nad nią półkę z roślinami, które pełnią ważną rolę w tym miejscu. Nadają wnętrzu charakter miejskiej dżungli. W końcu to urban jungle we Wrocławiu. Nie zabrakło też marzenia Pana domu o akwarium w kąciku jadalnianym.

Dużym wyzwaniem okazały się schody, ale Monika Staniec znalazła rozwiązanie. Zaprojektowała szklane balustrady, schody z podstopnicami pod skosem i miejsce pod nimi na pojemne szuflady na obuwie.

Na piętrze zaś znajduje się intymna strefa właścicieli — sypialnia i łazienka. Łazienka została wyposażona w prysznic z odpływem liniowym, umywalkę z modułem DuoFresh i dużo miejsca do przechowywania. To miejsce, gdzie komfort jest na pierwszym miejscu, tak samo, jak we wszystkich innych zakątkach tego wyjątkowego apartamentu, które można nazwać prawdziwą miejską dżunglą dla rodziny. To w końcu urban jungle we Wrocławiu.

 

Zapisz się do newslettera

m.jerzak@designalive.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

Komentarze są wyłączone.