Home / Projekty domów  / Domy z poddaszem użytkowym  / Nowoczesny dom z płaskim dachem i dużymi przeszkleniami

Nowoczesny dom z płaskim dachem i dużymi przeszkleniami

Spread the love

Dom zaprojektowany jest z przestrzennych brył tworzących spójną całość. Na elewacji znajdują się płyty HPL w dwóch kolorach białym i grafitowym oraz fragmenty drewna, tworząc ciekawy układ graficzny. Powierzchnia użytkowa domu wynosi 272 m2.

Duże przeszklenia znajdują się  w kuchni i salonie, z którego zaprojektowano bezpośrednie wyjście na taras zewnętrzny. Zadaszenie tarasu wykonane jest z płyty betonowej. Nad tarasem znajduje się płaskich dach,  którego attyka wykończona jest drewnem elewacyjnym.

Duże okna od strony salonu osłonięte są żaluzjami zewnętrznymi. Żaluzje zabezpieczają pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem, jednocześnie stanowią ciekawy element dekoracyjny. Między otworami okiennymi znajduje się ażurowa ściana przesuwna,  która chroni strefę tarasu przed wzrokiem sąsiadów  i jednocześnie wydziela strefę prywatną. Elewacja jest prosta i jednocześnie przestrzenna. Wejście do domu zadaszone jest fragmentem nadwieszonego piętra. Drzwi wejściowe są w kolorze drewna elewacyjnego.

Projekt: Magdalena Kidoń, www.architekt-krakow.eu

Rzut piętra

Rzut parteru

 

 

Więcej projektów domów: www.ideadomu.pl/projekty-domow/

 

 

 

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ