Home / Materiały Partnerów  / Wiosenny stół

Wiosenny stół

Spread the love

Wielkanoc, przyjęcia w domu, a później na tarasie czy w ogrodzie – wiosną okazji do spotkań z rodziną i przyjaciółmi z pewnością nie zabraknie.  Pomyślmy więc już dziś o zastawy stołowej równie radosnej jak te chwile.

Nie musi to być porcelanowy serwis. Komplety, składające się z idealnie do siebie pasujących talerzy, półmisków i misek, są oczywiście bardzo eleganckie. Nie o to jednak chodzi w wiosennym przyjęciu. Tu liczy się nieskrępowana etykietą atmosfera, która przekłada się na dobry humor biesiadników. Taki swobodny klimat wykreuje między innymi zastawa, samodzielnie skomponowana z pojedynczych elementów. Nie namawiamy do przypadkowej zbieraniny. Musi coś je łączyć – najlepiej, żeby był to styl.

Takie naczynia produkuje firma, która niedawno pojawiła się na naszym rynku. To Urban Nature Culture. Jej założycielka Anne Marie Hermans ma duszę wędrowca. Jeździ po całym świecie, wyszukując w najdalszych jego zakątkach nieodkryte skarby, które wyszły spod rąk miejscowych rzemieślników i nieznanych nam artystów.

Z jakich materiałów?

Z inspiracji ich pracą powstała prezentowana na zdjęciach kolekcja naczyń, dekoracji i tekstyliów stołowych z naturalnych materiałów – ceramiki, drewna mango i bofofee z Etiopii, bambusa, szkła z recyklingu, odpadów bawełnianych.

Znajdziemy w niej talerze, patery, miski i miseczki, w większości o nierównych brzegach, pokryte niejednolitym szkliwem bądź malowane w niezbyt wyszukane, roślinne albo abstrakcyjne wzory. Ich uzupełnieniem są bajecznie kolorowe szklanki oraz podkładki, obrusy i bieżniki, a także pełne uroku ozdobne dodatki, jak wazony, ceramiczne kaktusy czy świeczniki z kamieni lub drewna. Chociaż naczynia Urban Nature Culture różnią się barwami, ornamentyką i formami, mają wspólną cechę – etniczny styl i to właśnie on decyduje o spójnym charakterze całej kolekcji.

Można z niej stworzyć nakrycie stołu, zachwycające nie tylko różnorodnością i bogactwem kolorystycznym, ale także naturalną urodą, a przede wszystkim oryginalnością. Takie, które nadaje się zarówno na co dzień, jak i od święta.

Źródło: Dutchhouse.pl

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ