Home / Realizacje domów  / Domy z dachem dwuspadowym  / Dom z elewacją z modrzewia syberyjskiego

Dom z elewacją z modrzewia syberyjskiego

Spread the love

Dom zrealizowany jest w miejscowości Kuźnica Kiedrzyńska pod Częstochową. Działka znajduje się na skraju lasu sosnowego, wśród domków letniskowych. W sposób naturalny okoliczna przyroda była inspiracją do wyboru okładziny elewacyjnej projektowanego obiektu.  Urokliwa lokalizacja stała się motywem wyjściowym dla stworzenia spokojnej enklawy dla nowoczesnej i aktywnej rodziny, jednocześnie spełniając jej wszelkie wymagania i cele. Układ kompozycyjny oparto na zasadzie czytelnej komunikacji będącej szkieletem budynku łączącym strefę dzienną i nocną. Duże przeszklenia w kierunku południowym działki zacierają granice pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem. Bryła budynku ukształtowana przez spadziste dachy, daje wrażenie lekkości oraz rozbicia, co jednocześnie znajduje swą analogię na rzucie. Elewacja domu wykonana jest z modrzewia syberyjskiego.

Dom w podstawowej funkcji jest parterowy, jeden ze skosów w części frontowej  został zaadoptowany na pomieszczenie dodatkowe jako bawialnia  dla dzieci.

W części frontowej  również w pierwszym założeniu miał znajdować się garaż dwustanowiskowy jednak ostatecznie w trakcie budowy inwestorzy zdecydowali, że ta powierzchnia zostanie zaadoptowana na gabinet i pomieszczenie biurowe. Duże przeszklenie, które w pierwotnym założeniu miało być bramą garażową, zostało zamaskowane okiennicami podzielonymi na dwie części.

Źródło: Projekt Grupa verso www.grupaverso.com.pl Jakub Cieślik Kamil Cierpioł

Zdjęcia

Grupa Verso

Grupa Verso

Grupa Verso

Grupa Verso

Rysunki

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ