Home / Materiały Partnerów  / Labra na Architect@Work Warszawa

Labra na Architect@Work Warszawa

Materiał promocyjny
Spread the love

Od prawie 13 lat firma Labra tworzy światło, które towarzyszy wielu w codziennym funkcjonowaniu. Nieustannie zastanawiamy się jak zaprojektować i wyprodukować oprawy, które nie tylko dostarczą komfortu świetlnego, ale także przyczynią się do polepszenia warunków życia na Ziemi. Pomaga nam w tym nasza idea light thinking, oparta na trzech fundamentach takich jak Światło/Forma/Człowiek. 

Jako eksperci w dziedzinie światła stawiamy sobie za cel dążenie do przyszłościowego projektowania.

Pragniemy dostarczać rozwiązania, które nie tylko spełniają wysokie standardy jakości i funkcjonalności ale również wpływają pozytywnie na dobrostan i samopoczucie człowieka. Zarówno dzisiaj jak i jutro. Dlatego ekologia i zrównoważony rozwój stoją wysoko w naszych priorytetach scalając wszystkie trzy fundamenty naszego light thinking.

Na tegorocznej edycji Architect@Work Warszawa zaprezentowaliśmy nasze innowacyjne rozwiązania, które nie tylko minimalizują zużycie energii podczas użytkowania, ale także podczas samego procesu produkcji. Dlaczego? Ponieważ zastosowaliśmy w nich energooszczędne źródła LED o długiej żywotności (17 lat świecenia w warunkach domowych przy minimalnym poborze mocy), a także zminimalizowaliśmy rozmiar i użyte komponenty do niezbędnego minimum aby jeszcze lepiej wykorzystać surowce z których na co dzień korzystamy.

Niewielkich rozmiarów oprawa Hedion Pro 16 o średnicy korpusu 16 mm to nie tylko doskonałe parametry oświetleniowe ale też niewielkich rozmiarów opakowanie, natomiast Hedion Flat 60 to aż 1040 lumenów przy jeszcze niższym montażu – zaledwie 55mm czyli mniej materiału zużytego podczas podwieszania sufitu i mniej opraw w przestrzeni.

Rozwiązania Labra dzisiaj mają zapewnić lepsze jutro, dlatego niezwykle starannie dobieramy materiały dążąc tym samym do zamkniętych obiegów ekologicznych dzięki sięganiu po aluminium, szkło i włókninę PETfelt pochodzącą z recyklingu butelek PET, stawiając sobie za PRIO współpracę z polskimi podwykonawcami i dostawcami.

Na stoisku zaprezentowaliśmy także technologię, dzięki której znacząco wpływamy na samopoczucie i komfort człowieka. Dzięki zastosowaniu sterowania DALI (Digital Adressable Lighting Interface) oraz sterowników DTW (Dim To Warm) mogliśmy pokazać jak światło współpracuje z rytmem naszego dobowego cyklu oraz jak jego barwa wpływa na postrzeganie kolorów. 

Labra light thinking to nie tylko firma, to miejsce tworzone przez ludzi z misją budowania lepszego jutra za pomocą najlepszej jakości światła. 

TAGI:
Zapisz się do newslettera

w.trzcionka@designalive.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

Komentarze są wyłączone.