Home / Wnętrza  / Porady i trendy  / Ciemne kolory! Jesienny trend wnętrzarski

Ciemne kolory! Jesienny trend wnętrzarski

Spread the love

Wyobraź sobie, że jest chłodny, deszczowy dzień, a ty zmarznięta i bez humoru wracasz do domu, którego ciepło od samego progu otula cię jak wełniany koc. Jak wykreować taki nastrój?

Przede wszystkim musisz zapomnieć o wszechobecnej dotąd bieli i sięgnąć po zepchniętą przez nią na margines ciemną kolorystykę. To właśnie ona kreuje we wnętrzach intymny i przytulny klimat, który jest najlepszym sposobem na pozbycie się wywołanej przez nieprzyjazną aurę jesiennej chandry. Zresztą teraz jest bardzo modna. Projektanci lansują zwłaszcza butelkową zieleń, kobaltowy błękity, granat, grafitową szarość oraz czerń.

Zaaranżowane tylko w tych kolorach wnętrze może jednak wydawać się zbyt ciemne, a nawet ponure. Trzeba więc skomponować je z jaśniejszymi, najlepiej ciepłymi barwami, jak złamane odcienie czerwieni i żółci, orzechowe brązy, a także blade beże. I tak, gdy pomalujesz ścianę na zielono, postaw przy niej drewnianą komodę oraz sofę czy fotele w odcieniu zszarzałego różu, złamanej czerwieni lub musztardowej żółci, a na podłodze połóż piaskowy dywan. Albo odwrotnie – czarne czy granatowe meble wyeksponuj na przykład na bordowym bądź rdzawym tle.

 

Dobre oświetlenie

Same lampy wiszące to zdecydowanie za mało. Konieczne są jeszcze lampy podłogowe, stołowe i kinkiety – im ich więcej, tym lepiej. Nie tylko oswoją mrok i stworzą miły nastrój, ale również rozświetlą wnętrze, zwłaszcza jeśli będą miały oprawy mosiężne albo złote. Najlepiej, aby z żółtych metali były też dekoracyjne dodatki, jak wazony, świeczniki czy patery, a nawet elementy mebli, np. blaty czy podstawy stolików – odbijające się w nich światło dodatkowo rozjaśni i rozgrzeje aranżację.

 

Tkaniny

To one są nieodzownym składnikiem przytulnej aranżacji. Proponujemy aksamity i plusze – tak puchate i miękkie, że aż chciałoby się w nie wtulić i pogłaskać. Jeśli wybierzemy je na obicia tapicerowanych mebli i leżące na nich poduszki, spotęgujemy wrażenie domowego ciepła. Jesienią właśnie o to chodzi!

 

Dutchbone

 

Przedstawiamy zdjęcia wnętrz, wystylizowanych przez projektantów marki Dutchbone. Znajdziesz na nich propozycje gotowych aranżacji. Możesz je łatwo odtworzyć w swoim domu – wszystkie produkty, jakie się w nich pojawiły, są dostępne w dutchhouse.pl.

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ