Home / Wnętrza  / Aranżacje  / Eklektyzm z elementami glamour

Eklektyzm z elementami glamour

Spread the love

Inwestorzy –  para otwarta na nowatorskie rozwiązania, zgłosili się do Mango Studio z zadaniem specjalnym – przygotowaniem projektu i realizacją 100 metrowego apartamentu w zaledwie 3 miesiące. Wizję nowego miejsca do życia powierzyli architektkom, obdarzając je pełnym zaufaniem, zarówno w kwestiach stylistycznych, jak i rozplanowania przestrzeni. Dzięki temu zespół projektowy mógł w pełni rozwinąć swój potencjał twórczy. 

 

Kreatywne wyzwanie

Największym wyzwaniem postawionym przed projektantkami był mocno ograniczony czas – miesiąc na projekt z wizualizacjami oraz dwa miesiące na realizację koncepcji, która w dużej mierze opierała się na zabudowach i elementach wykonywanych na specjalne zamówienie. Nie było mowy o przesunięciu terminu. Umowa najmu inwestorów dobiegała końca i stanęli oni w obliczu potrzeby szybkiej przeprowadzki do własnego, wymarzonego mieszkania.

W osiągnięciu zamierzonego celu nie pomagał okres świąteczno-noworoczny, jednak udało się dotrzymać umówionej daty. Z pomocą architektek z Mango Studio, inwestycja o powierzchni 100 m2 zrealizowana została w 3 miesiące do stanu „pod klucz”. Goniące terminy nie były przeszkodą w stworzeniu miejsca o wysokim standardzie, spełniającego wszystkie oczekiwania inwestorów – ludzi wymagających, miłośników podróży, o wyrobionym guście, bacznie śledzących najnowsze wnętrzarskie trendy.

 

Mango Studio

 

Przestrzeń z potencjałem

„Uwielbiamy niebanalne połączenia i kreatywne mieszanie ze sobą stylów. Znakiem rozpoznawczym Mango Studio jest eklektyzm z nutą glamour. W tym projekcie elegancja i nonszalancja idą ze sobą w parze.” – mówi Karolina Drogoszcz, odpowiedzialna za realizację apartamentu zlokalizowanego na Woli Justowskiej, malowniczej dzielnicy Krakowa. Mieszkanie pary to mariaż wysmakowanej estetyki i funkcjonalności, w którym spójnie przeplatają się żeńskie i męskie pierwiastki. Salon, jadalnia i kuchnia tworzą otwartą, przestronną strefę dzienną.

 

Mango Studio

Mango Studio

 

Dzięki takiemu rozwiązaniu udało się optycznie powiększyć przestrzeń. Klasyczne sylwetki mebli, o miękkich obiciach i stonowanej kolorystyce – beżach, pudrowych różach, gołębiej szarości, są uosobieniem współczesnej, bezpretensjonalnej elegancji. Delikatne odcienie w połączeniu z naturalnym drewnem podłogi tworzą ciepły i przytulny klimat.

 

Mango Studio

Mango Studio

Mango Studio

 

W podobnym klimacie utrzymana jest komfortowa, a zarazem wytworna sypialnia. Mocnym punktem realizacji jest gabinet pana domu. Architektki z Mango Studio odważnie postawiły na ciemną kolorystykę. W efekcie powstała prawdziwie męska enklawa, w której można poczuć się bardzo swobodnie. Łazienka dla kontrastu utrzymana jest w jasnej palecie barw, natomiast toaleta w minimalistycznej stylistyce, to królestwo niestandardowych rozwiązań – zamiast ceramiki łazienkowej zastosowano tapetę winylową, a podłoga została wykończona żywicą. Prostota i elegancja często idą w parze, tak również stało się w przypadku tego komfortowego apartamentu dla pary.

 

Mango Studio

Mango Studio

 

Źródło: Mango Studio, www.mangostudio.pl

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ