Home / Materiały Partnerów  / Cosentino: w harmonii z miastem. Premiera Silestone Urban Crush

Cosentino: w harmonii z miastem. Premiera Silestone Urban Crush

Materiał sponsorowany
Silestone Urban Crush_ideadomu
Spread the love

Premiera kolekcji Silestone Urban Crush, najnowszej propozycji Cosentino, światowego lidera w zakresie produkcji powierzchni mineralnych Silestone, spieków kwarcowych Dekton i kamieni naturalnych, stała się okazją do odkrywania życia miasta, jego obrazów, odbić i tętna.

10 maja 2023 r., na 30. piętrze dominującego nad urbanistyczną tkanką Katowic biurowca KTW, goście mogli poczuć  klimat wielkich metropolii: Nowego Jorku, Paryża i Londynu. Wszystko to w towarzystwie płyt Silestone wielkiego formatu i Przemo Łukasika, gościa specjalnego wieczoru Cosentino.Silestone Urban Crush

W harmonii z miastem

To właśnie współczesna architektura zainspirowała projektantów Cosentino do stworzenia Silestone Urban Crush. Międzynarodowe metropolie – Paryż, Berlin i Nowy Jork – kojarzą się nie tylko z malowniczymi zakątkami, urokliwymi kawiarniami czy miejskim gwarem, ale także konkretną kolorystyką; szarością betonu i charakterystycznym wyglądem budynków. 

Wybór tak szczególnej lokalizacji – biurowca zaprojektowanego przez pracownię Medusa Group, kierowaną przez Przemo Łukasika i Łukasza Zagałę – nie był przypadkowy. Miejsce to rymuje się bowiem z kosmopolitycznymi aspiracjami i industrialnym klimat, towarzyszącemu powstawaniu kolekcji. Tak jak bryły światowych drapaczy chmur oraz budynek KTW, który wygląda inaczej o każdej porze dnia, kolory Urban Crush także zmieniają się i synchronizują się z miejskim otoczeniem, wyróżniając je bądź naśladując.Silestone Urban Crush

Wernisaż Przemo Łukasika

Premiera najnowszej kolekcji Cosentino Silestone zgromadziła w Katowicach 150 przedstawicieli śląskich pracowni architektonicznych, studiów kuchennych i pracowni kamieniarskich, pracujących z produktami Cosentino od lat. Gości powitała Ewa Trzcionka, by następnie oddać głos Łukaszowi Warzybokowi, General Manager Cosentino Katowice. O inspiracjach towarzyszących powstawaniu kolekcji i przyjaznej dla środowiska technologii produkcji HybriQ+, pozwalającej cieszyć się przyrodą i energią współczesnych miast, opowiedziała Karolina Sieniawska, Marketing Coordinator Cosentino. Atrakcją wieczoru był wernisaż prac gościa specjalnego, architekta Przemo Łukasika. Fotograficznej opowieści z najdalszych zakątków globu towarzyszyły osobiste refleksje Przemo Łukasika na temat estetyki, warsztatu, doboru tematów oraz filozofii fotografii i architektury.

Zaprezentowane podczas spotkania wzory kolekcji Silestone Urban Crush mają wyrazisty charakter. Na przykład nawiązujące wyglądem do wapieni i piaskowców strukturalne odcienie beżu Lime Delight,  industrialne wibracje Concrete Pulse, ziarniste brązy Brass Relish i loftowy klimat Cinder Craze, zostały zainspirowane fakturami charakterystycznymi miejskich krajobrazów. Ich dekoracyjność wzbudzały uznanie i zainteresowanie, budząc ducha kreatywności wśród gości. Zwieńczeniem spotkania był hipnotyczny koncert Karoliny Leszko, wraz z towarzyszącym jej pianistą. 

Silestone oferowany jest w dwóch formatach: standardowym 306 x 140 cm i formacie Jumbo 325 x 159 cm. Nowoczesny, miejski klimat kolekcji Silestone Urban Crush, został stworzony z myślą o przestrzeniach łazienkowych, kuchennych, podłogach, blatach oraz ścianach.

Jeśli żyjesz w harmonii z miastem, z tymi wzorami poczujesz się naprawdę jak u siebie. 

Partnerzy premiery: Bo Concept, Samsung, Marmur Dulemba

Więcej na: www.cosentino.com

Silestone Urban Crush_ideadomuSilestone Urban Crush_ideadomuSilestone Urban Crush_ideadomuSilestone Urban Crush_ideadomuSilestone Urban Crush_ideadomuSilestone Urban Crush_ideadomuSilestone Urban Crush_ideadomuSilestone Urban Crush_ideadomuSilestone Urban Crush_ideadomuSilestone Urban Crush_ideadomuSilestone Urban Crush_ideadomuSilestone Urban Crush_ideadomuSilestone Urban Crush_ideadomu

Zapisz się do newslettera

a.diduch@designalive.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

Komentarze są wyłączone.