Home / Idea domu  / Apartament w Gdańsku z widokiem na Motławę

Apartament w Gdańsku z widokiem na Motławę

Tekst: Ania Diduch, zdjęcia: materiały prasowe
JM Studio
Spread the love

Apartament przy marinie od JM Studio jest położony niczym na bocianim gnieździe żaglowca. Z jego okien roztacza się widok na Motławę, ikoniczny Żuraw, wieże Bazyliki Mariackiej oraz XVII- wieczny spichlerz zamieniony w luksusowy hotel.

Wnętrze nawiązuje do wszystkich cech tej gdańskiej panoramy. Projektantom z JM Studio zależało na stworzeniu kompozycji, która nie stanowi konkurencji dla niej, a jednocześnie podejmuje dialog z budynkami na zewnątrz. Projekt jest odwołaniem do pełnej przepychu historii Gdańska, wycieczek do tutejszych muzeów i materiałów związanych z miastem. Realizacja mieszkania to prawdziwa podróż przez czas, faktury i barwy. 

Z jednej strony granitowe blaty w kolorze bursztynu oprawione w antracytowe spieki, z drugiej akcenty marynistyczne i naturalne drewno. Gładkość i prostota dużych powierzchni materiałów jest subtelnie przełamywana fantazyjnymi kształtami dodatków wyposażenia jak oparcia krzeseł czy oświetlenia.

Oryginalnym dopełnieniem są malowane bezpośrednio na ścianie studia fal inspirowane obrazami Williama Turnera oraz znanego marynisty z Pomorza, Mokwy. Tapeta-mapa z 1822 roku pokazuje Gdańsk otoczony fosą, bastionami, bramami, twierdzę nie do zdobycia.

Całość utrzymana jest w kolorystyce regionu: od świeżej bieli przez soczysty turkus, aż po wyraziste niebieskości.  Wszystkie okna apartamentu mają widok na Motławę, nawet leżąc w łóżku można podziwiać jeden z najpiękniejszych widoków w Gdańsku.

JM Studio

Autorska pracownia architektoniczna działająca od 1992 roku prowadzona przez Magdalenę Ignaczak i Jacka Kunca. Ich wnętrza charakteryzują się niepowtarzalnym klimatem mocno inspirowanym kontekstem miejsca. Osiągają go przy użyciu prostych i zarazem eleganckich środków takich, jak naturalne, szlachetne materiały wykończeniowe: drewno, kamień, metal, szkło.

JM StudioJM Studio

JM StudioJM StudioJM StudioJM Studio

JM StudioJM StudioJM StudioJM StudioJM Studio

Zapisz się do newslettera

a.diduch@designalive.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

Komentarze są wyłączone.