Home / Budowa  / Elewacje  / Satynowe drewno

Satynowe drewno

Spread the love

Ze względu na różne czynniki działające na drewno, zwykle zabezpiecza się je w odmienny sposób, uzależniony od tego, czy zostanie zastosowane na zewnątrz, czy wewnątrz domu. Nie będzie to konieczne, jeśli wybierzemy satynowe drewno Satinwood.

Seidenholtz

Seidenholtz

Satynowe drewno  to materiał, który może być używany zarówno do wykończenia domów na zewnątrz (elewacji, podbitek), jak i wewnątrz (okładziny ścienne). Drewno to jest poddawane procesowi wypalania jego powierzchni, w wyniku którego jest ona szczelniejsza i zabezpieczona przed wodą, szkodnikami, rozwojem pleśni oraz szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Tej tradycyjnej metodzie standardowo poddaje się drewno świerkowe, ale równie dobrze może być to sosna, jodła, czy modrzew.

Efektem „ubocznym” zwęglenia drewna jest utworzenie jedwabistej, satynowej powierzchni, mieniącej się od czerni do srebra. Jej struktura różni się w zależności od gatunku drewna, kierunku jego wzrostu i stopnia zwęglania. Z miękkiego drewna powstają podczas wypalania grubsze tekstury, z twardego – drobniejsze. Dodatkowo wcześniej drewno jest strugane lub tylko przetarte.

Seidenholtz

Seidenholtz

Źródło: Seidenholz

 

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ