Home / Projekty domów  / Domy z poddaszem użytkowym  / Projekt domu z wewnętrznym ogrodem – atrium

Projekt domu z wewnętrznym ogrodem – atrium

projekt domu
Spread the love

Celem projektu stworzonego przez  jmsSTUDIO – ARCHITEKCI  było maksymalne wykorzystanie walorów działki. Teren  bowiem  położony jest w malowniczym  miejscu, z nachyleniem w kierunku południowym z widokiem na góry. 

Architektom udało się stworzyć  budynek  z atrium tj. z wewnętrznym ogrodem, który pozwala na spędzanie jak największej ilości czasu na zewnątrz, i podziwiana krajobrazu  przy jednoczesnym zachowaniu prywatnej przestrzeni na zewnątrz.

Atrium pozwala na stworzenie tak zwanej przestrzeni „pół prywatnej” w której możemy przebywać na zewnątrz budynku ale nie koniecznie będąc widzianymi przez innych. Dodatkowym atutem takiej przestrzeni jest stworzenie dodatkowej bariery dla hałasu czy wiatru które często bywają uciążliwe gdy przebywamy na zewnątrz budynku.

projekt domu

jmsSTUDIO

Właściwe proporcje budynku, harmonijne wkomponowanie w krajobraz powodują iż architektura nie potrzebuje wielu detali i ozdobników. Proste formy duże przeszklenia dobrze rozwiązana funkcja sprawdzą się niemal w każdej sytuacji.

Elewacji bryły jest  stonowana,  zastosowano w projekcie kolor ciemno szary i biały. Uzupełnienie stanowi okładzina drewniana. Na dachu przewidziano ciemną antracytową dachówkę.

projekt domu

jmsSTUDIO

Powierzchnia domu wynosząca 190m2 podzielona została na trzy  części otwartą strefę dzienną  na parterze oraz strefę prywatną dla rodziców która również została zlokalizowana na parterze budynku. Z kolei na poddaszu znalazła się strefa  prywatna  z sypialniami dla dzieci. Dzięki temu zabiegowi dom jest dobrze wysterowany i funkcjonalny .

Ze względu ma kształt działki i ewentualną konieczność rozbudowy drogi dojazdowej bardziej optymalną opcją stało się  usytuowanie garażu osobno. Warto też zwrócić uwagę że dzięki odpowiedniemu ustawieniu budynku, o wydłużonej bryle, względem działki ze spadkiem terenu,  nie było  potrzeby dokonywania dużych niwelacji czy wysokich podmurowań lub piwnic od strony upadu działki.

Źródło: jmsSTUDIO – ARCHITEKCI http://www.architekt-krakow.pl/

Projekt:  mgr inż. arch. Jolanta Smolarska
mgr inż. arch. Jakub Ludjan

projekt domu

jmsSTUDIO

projekt domu

jmsSTUDIO

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ