Home / Projekty domów  / Domy z poddaszem użytkowym  / Projekt domu w Rybniku

Projekt domu w Rybniku

Spread the love

Idea projektu tego domu opiera się na kontraście. Projekt domu w Rybniku łączy dwie pozornie niepasujące do siebie bryły w taki sposób, aby wydobyć z nich to, co najlepsze i jednocześnie rozdzielić strefy funkcjonalne.

Działka położona jest w ustronnym miejscu Rybnika. W sąsiedztwie przeważają nowo wznoszone domy jednorodzinne. Okolica bardzo spokojna, ma kameralny charakter nowej dzielnicy mieszkalnej.

Forma budynku zawiera w sobie dwie bryły. Piętrowy stary budynek z cegły, wyglądem przypominający starą szopę, kontrastuje z nowoczesną białą częścią parterową, przykrytą płaskim dachem, która jakby została dobudowana do istniejącej.

Zaplanowanie rzutu domu w kształcie litery L pozwoliło uzyskać intymną wewnętrzną strefę niedostępną dla otoczenia, którą stał się taras zewnętrzny. Zupełnie niewidoczny dla postronnych ludzi, skutecznie spaja najważniejsze punkty domu: strefę dzienną i strefę nocną. Czytelnie podzielona na strefy jest również bryła całego budynku: część dzienna znajduje się w klinkierowej stodole, część nocna – w minimalistycznym płaskim „pudełku”.

MONOCHROM

MONOCHROM

Projekt domu od etapu koncepcji zakładał wykorzystanie niecodziennego sąsiedztwa, jakim jest las. Intensywna zieleń została wprowadzona do najważniejszych stref domu poprzez duże przeszklenia umieszczone po tej atrakcyjniejszej stronie domu. Tworzą one dziesięciometrowy szklany pas przylegający do tarasu, który łączy we wnętrzu kuchnię, jadalnię i pokój dzienny. Sypialnia gospodarzy również daje możliwość wyjścia na taras, ale jest schowana w delikatnym podcieniu, który zapewnia poczucie intymności.

MONOCHROM

MONOCHROM

MONOCHROM

MONOCHROM

Źródło: Pracownia architektoniczna MONOCHROM, www.monochrom.com.pl

Wizualizacje: Pracownia architektoniczna MONOCHROM

 

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ