Home / Wnętrza  / Łazienki  / Kryształowa bateria umywalkowa

Kryształowa bateria umywalkowa

Spread the love

Do tej pory nie mogliśmy widzieć wody wewnątrz armatury. Zmieniła to bateria umywalkowa Axor Starck V firmy Hansgrohe. Pierwsza, totalnie transparentna, prawie niewidoczna, otaczająca wodę wynoszoną na zewnątrz przez tańczący wir.

Bateria, której kształt zaprojektował światowej sławy projektant Philippe Starck, jest wyprodukowana z trwałego i wytrzymałego szkła kryształowego. Przez transparentny korpus doskonale widać tworzący się wodny wir. Organicznie rzeźbiarska forma pozwala wodnemu wirowi rozwinąć pełnię dynamiki. Aby go uruchomić, minimalne ciśnienie instalacji musi wynosić 1,5 bar. Przepływ wody to tylko 4 l/min, co jednocześnie nie zmniejsza komfortu korzystania z baterii. Wylewka jest otwarta, obrotowa i wyciągalna, co jest dodatkową zaletą i ułatwia czyszczenie. Dzięki funkcjom Easy-Click-In i Safety-Stop można na przykład w prosty sposób zdjąć szklany korpus z podstawy baterii – także bez konieczności zamknięcia zaworu. Odporny na zadrapania i detergenty szklany element można też bez problemu umyć, nawet w zmywarce. Montaż korpusu baterii umożliwia usytuowanie uchwytu po prawej lub lewej stronie.

Armatura Axor Starck V jest dostępna w wersji jednootworowej z mieszaczem, kolejno wprowadzane będą modele dwuotworowe oraz wysokie, przeznaczone do misek umywalkowych. Ekskluzywny design podkreśla wykończenie w kolorze chromu lub biel. Oprócz wariantu w kolorze chrom i lśniąca biel, można zamówić 12 innych ekskluzywnych kolorów powierzchni, na przykład nikiel szczotkowany dla podstawy armatury i kryształowe szkło piaskowane dla korpusu.Produkt otrzymał jedną z najbardziej pożądanych międzynarodowych nagród czołowego magazynu o designie – Wallpaper Design Award 2015

Źródło: Hansgrohe

 

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ