Home / Projekty domów  / Domy z poddaszem użytkowym  / Projekt domu jednorodzinnego dwulokalowego

Projekt domu jednorodzinnego dwulokalowego

projekt domu
Spread the love

Projekt domu jednorodzinnego dwulokalowego w Gdyni to chyba jeden z trudniejszych projektów (pomimo małej skali) jakie pracownia Easst.com mogła do tej pory zrealizować.

Działka o powierzchni 1068,00 m2 zlokalizowana jest w drugiej linii zabudowy od głównej ulicy. Dojazd do posesji to wąski pasek terenu o dość dużym spadku ukierunkowanym w stronę drogi. Pragnieniem inwestora było zrealizowanie dużej hali garażowej pod całą działką. Wymagało to zastosowania obwodowych ścianek z żelbetu oraz przekopanie całego terenu. Sama bryła budynku i hala garażowa  musiały zostać tak ukształtowana aby nie naruszyć systemy korzeni znajdującego się na działce zabytkowego i objętego ochroną drzewa.

Pomimo tych trudności działka posiada niespotykany atut – graniczy z dużym parkiem, w którym znajduje się zabytkowy pałacyk. Całość terenu wraz z budynkiem została gruntownie wyremontowana. Widok oraz kierunki świata spowodowały, że salon, jadalnia oraz sypialnie zostały zlokalizowane od południa. Takie rozwiązanie powoduje, że główne pomieszczenia są idealnie doświetlone oraz mają doskonały widok. Główne pomieszczenia posiadają duże przeszklenia. Elewacja została wykonana z grafitowych płyt włókno-cementowych.  Jej podziały to swoista mozaika, która nadaje budynkowi urozmaicony i abstrakcyjny charakter. Sama bryła została maksymalnie uproszczona. Dodatkowe elementy małej architektury takie jak murki oporowe, barierki zostały wykonane z betonu.

Projekt: Easst.com  www.easst.com

arch. Marcin Sucharski, arch. Magdalena Majewska, arch. Łukasz Sterzyński

projekt domu

Easst.com

projekt domu

Easst.com

projekt domu

Easst.com

Zapisz

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena

DODAJ KOMENTARZ