Home / Wnętrza  / Pomysły na nietypową ścianę. Panele Pulano

Pomysły na nietypową ścianę. Panele Pulano

Spread the love

Tapety, farby, cegła to jedne z najpopularniejszych sposobów uzyskiwania dekoracyjnych ścian. Marka Pulano dostarcza całkowicie nowego, bogatego repertuaru środków aranżacyjnych. Wielokolorowe i wielokształtne panele Pulano pozwalają wykreować ścianę – stanowiącą  oryginalny element wystroju wnętrz.

Aranżacja ścian jest jednym z podstawowych czynników kształtujących charakter wnętrza. Odpowiednio zastosowany kolor, faktura, umiejętna zabawa rytmami czy kształtami potrafi wpłynąć na walory optyczne, ale również zdefiniować jego styl. Aktualne tendencje wnętrzarskie pokazują, że białe, jednolite płaszczyzny zdecydowanie przechodzą do lamusa. Na ścianach zaś coraz częściej panoszą się kolory, tapety, cegły, kamienie, które czynią z nich pierwszoplanowy czynnik wnętrzarskiej ekspresji.

Pulano

Pulano

Panele ścienne Pulano doskonale wpisują się w obowiązujące trendy. Efektowne mozaiki w wersji 3D z pewnością nie pozostaną jedynie neutralnym, niezauważonym tłem. Świeżość i modową aktualność potwierdza również ich wzornictwo. Design Pulano opracowany przez Artura Benckiego bazuje na geometrii, która jest jednym z najchętniej podejmowanych tematów zarówno przez architektów, jak i projektantów mebli, oświetlenia, czy akcesoriów do wnętrz.

Pierwsze kolekcje Pulano są dwukolorowe i bazują na dynamice linii prostej i łuku. Niewielkie elementy wykonane z frezowanej płyty wykończonej w kolorze białej satyny lub czarnego matu można dowolnie zestawiać, komponując z nich większe całości w nieco — jeśli pokusić się o historyczno-sztuczne porównania — konstruktywistycznej estetyce.

Pulano

Pulano

W najnowszej kolekcji Pulano geometria zyskuje nowe oblicze, a design poszczególnych motywów inspirowany jest porządkiem odnajdywanym w naturze. Pośród 7 nowych puzzli składających się na katalog cząstek elementarnych kolekcji znajdziemy m.in. heksagon — powtórzony wygląda jak plaster miodu, “star” — układającą się w struktury przypominające ślady fal na piasku lub wydmy oraz pionowe linie — swą smukłością przywołujące na myśl łodygi roślin, źdźbła traw. Nieregularne i skomplikowane na pierwszy rzut oka formy, w większej grupie tworzą powierzchnie emanujące spokojem i harmonią. Dodatkowo podkreślone odpowiednim oświetleniem kreują wręcz iluzjonistyczne struktury, które pobudzają wyobraźnię i zachęcają do kontemplowania.

Pulano

Pulano

W kolekcji znajdziemy płytki o długości od 10 do 60 cm, szerokości od 28,6 do 60 cm. Najcieńszy element ma 6 mm grubości, najgrubszy 24. Wszystkie wykonywane są w procesie formowania pieniącego systemu poliuretanowego, a po nadaniu odpowiedniego kształtu natryskowo pokrywane są lakierem. Powłoka jest odporna na działanie promieni słonecznych, wodę i wilgoć. Standardowe kolory kolekcji to biały i czarny, ale możliwe jest uzyskanie właściwie całej palety RAL oraz efektów specjalnych — powierzchni o metalicznym bądź perłowym wykończeniu.

Pulano

Pulano

Intrygujące, subtelne linie dekorów z najnowszej kolekcji Pulano stanowią ciekawy kontrapunkt do tradycyjnych podziałów, które przesycają architekturę wnętrz. Niezauważana właściwie na co dzień dyktatura kwadratów i prostokątów, obecnych w niej na każdym kroku (okna, drzwi, meble, deski podłogowe, kafle ceramiczne) może zostać dzięki nim efektownie przełamana, a pomieszczenie zyskać głębię, dynamikę, a przede wszystkim niepowtarzalną ozdobę.

Źródło: Pulano

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
1 KOMENTARZ
  • Sebastian 16 maja 2017

    Tam na jednym zdjęciu jest ładnie oświetlona ściana. Fajny efekt jest z dekoracjami cybertex, które świecą w ciemniejszych warunkach.

DODAJ KOMENTARZ