Home / Projekty domów  / Domy z poddaszem użytkowym  / Nowoczesny projekt domu na Polanie

Nowoczesny projekt domu na Polanie

nowoczesny projekt domu
Spread the love

Działka na skraju lasu i nowoczesny  projekt domu opracowany wspólnie przez architekta i architekta wnętrz. Takie zestawienie musiało dać świetny rezultat. Współpraca już na etapie projektowym pozwoliła uniknąć szeregu problemów.

Inwestorzy gdyńskiego domu marzyli o pięknym i funkcjonalnym projekcie. Wśród swoich oczekiwań wymieniali jedną wspólną przestrzeń dzienna z połączonym salonem, kuchnią i jadalnią, schody otwarte na cześć dzienną i wydzieloną część dla rodziców z osobna łazienką.

Zaprojektowanie idealnego domu powierzyli pracowni Marek + Sikora Architektura tworzonej przez architekta oraz architekta wnętrz. Takie połączenie sił musiało dać znakomity efekt. Projekt budynku został zlokalizowany stosunkowo blisko drogi, aby wygospodarować jak największą część działki przeznaczoną na prywatny ogród sąsiadujący z lasem. Od strony drogi zaprojektowano pełną ścianę jedynie z drzwiami wejściowymi i wjazdem do garażu. Wszystkie pomieszczenia otwierają się przez duże przeszklenia na wnętrze działki i znajdujący się za nią las. Do leśnego charakteru okolicy nawiązuje drewniana elewacja budynku połączona z metalicznymi szarościami dodającymi bryle nowoczesności.

nowoczesny projekt domu

Marek + Sikora Architektura

Całość to wzajemne przenikanie się pełnych, otwartych i ażurowych płaszczyzn tworzących ściany. Drewno znalazło się także we wnętrzu – stanowi jeden z materiałów wykończeniowych, ale znajdziemy tu też elementy wyjęte prosto z lasu, jak chociażby kawowy stolik w formie okrągłego pnia dużego drzewa.

nowozesny projekt domu

Marek + Sikora Architektura

We wnętrzu najważniejszą przestrzenią jest strefa dzienna zaprojektowana zgodnie z życzeniem inwestorów jako połączony salon, jadalnia oraz kuchnia. Większa część tego wspólnego pomieszczenia ma podwójną wysokość, dzięki czemu środek jest jasny i przestrzenny. W części tej zlokalizowana została też lekka ażurowa klatka schodowa prowadząca na pierwsze piętro budynku, gdzie znajdują się dziecięce sypialnie oraz łazienka. Część przewidziana dla rodziców – gabinet, sypialnia i osobna łazienka została zaprojektowana w postaci bocznego skrzydła budynku połączonego z główną częścią budynku za pomocą szklanego łącznika, który rozbija bryłę na mniejsze elementy.

nowoczesny projekt domu

Marek + Sikora Architektura

Współpraca architekta i architekta wnętrz już na etapie projektowym pozwoliła skrócić czas przygotowania projektu i już na wstępnym etapie rozwiązać wiele potencjalnych konfliktów. Wspólny projekt daje dużo większe możliwości i umożliwia wprowadzanie bieżących korekt w bryle budynku, które na późniejszym etapie mogą być kłopotliwe, lub wręcz niemożliwe do wykonania. Takie projektowanie daje też możliwość skomponowania materiałów elewacyjnych i tych, znajdujących się wewnątrz budynku. W projekcie gdyńskiego domu znajduje to np. wyraz w postaci naturalnego kamienia, który zastosowany i wewnątrz i na zewnątrz budynku tworzy wrażenie wzajemnego przenikania się przestrzeni i kontynuacji pomieszczeń mieszkalnych w przestrzeni ogrodu (mur osłaniający taras od sąsiedniej działki i ściany w przestrzeni dziennej budynku).

nowoczesny projekt domu

Marek + Sikora Architektura

nowoczesny projekt domu

Marek + Sikora Architektura

Źródło: Pracownia Marek + Sikora Architektura http://www.sikorawnetrza.com/

 

 

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ