Home / Wnętrza  / Porady i trendy  / Pięć pomysłów na ozdobienie ściany

Pięć pomysłów na ozdobienie ściany

czym ozdobic sciane
Spread the love

W oszczędnie urządzonych wnętrzach brakuje przykuwającego wzrok elementu, przez co wydają się one nudne i nieciekawe. Łatwo to zmienić, zdobiąc jedną ze ścian wyrazistą dekoracją. Podsuwamy pięć inspirujących pomysłów.

Miękkie panele

Zrobione z pianki poliuretanowej pokrytej włóknami poliamidowymi przypominają aksamit. Są miłe w dotyku, pochłaniają dźwięki, przez co wyciszają wnętrze i można z nich ułożyć kolorowe fantazyjne wzory. Pokryta miękkimi panelami ściana wygląda niczym nowoczesny gobelin.

Fluffo

Fluffo

Drewniana okładzina

To panele z ciosanego drewna składające się z połączonych ze sobą okrągłych, kwadratowych albo prostokątnych elementów. Nadają wnętrzu naturalny charakter i wizualnie je ocieplają.

Barlinek

Barlinek

Kamień dekoracyjny

A właściwie płytki imitujące łupek pozyskiwany z wapienia, piaskowca, kamienia wulkanicznego, bazaltu, granitu i wielu innych skał. Różne faktury i wielość odcieni dają bardzo ciekawy efekt dekoracyjny zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i tradycyjnych.

Stegu

Stegu

Panele 3D

To świetny sposób na nadanie trójwymiarowości płaskiej ścianie. Jako że są wykonane z naturalnych materiałów na bazie gipsu można je malować farbą, co stwarza dodatkowe możliwości aranżacyjne. Mają też walony praktyczne: tłumią hałas i absorbują wilgoć. Taka przywodząca na myśl płaskorzeźbę dekoracja najlepiej wygląda na dużej powierzchni.

Morgan&Moller

Morgan&Moller

Płyty betonowe

Coś dla miłośników wnętrz loftowych i industrialnych. Zyskają betonową ścianę znacznie tańszym i prostszym sposobem niż gdyby zdecydowali się kłaść beton tradycyjnymi metodami. Gotowe płyty są dostępne w różnych wymiarach i  odcieniach szarości, a także w kilku wzorach (gładkie, z ramką lub otworami montażowymi).

PIU Design

PIU Design

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ