Home / Wnętrza  / Aranżacje  / Nowoczesny apartament w starej sopockiej kamienicy

Nowoczesny apartament w starej sopockiej kamienicy

Spread the love

W starej kamienicy w Sopocie projektantki ze Studia LOKO stworzyły niebanalną przestrzeń. Klimatyczne mieszkanie nieco na uboczu, ale z widokiem na morze zyskało nową jakość. W apartamencie jak przystało na stare wnętrza znajdują się wysokie sufity a dodatkowe doświetlenie salonu pozwoliło uzyskać większą przestrzeń. Projektantki uwielbiają stare kamienice, a tych do odremontowania jest wciąż jeszcze sporo w Sopocie.

Mamy coś takiego, że chcemy się nimi zaopiekować, aby nasze miasto piękniało. Zależy nam na tworzeniu miejsc z wyczuciem stylu i smaku, aby pozbyć się kiczu. Żeby panował szacunek dla starego z nutą nowości. – mówi Joanna Real-Sudzińska, jedna z właścicielek pracowni.

Alternatywa do stylu skandynawskiego

StudioLOKO praktycznie od razu miało swoją wizję na ten projekt. Od samego początku chodziło o proste wnętrze, ale co ciekawe nie w stylu skandynawskim. Postawiono na prostą i dojrzałą elegancję. Styl dla wymagającego klienta. Wszystko jednak należało zaprojektować tak, żeby nie zatracić charakteru starej kamienicy.

Chciałyśmy stworzyć wnętrze luksusowe, zgodne z panującymi trendami a więc modne. Naszym celem było zaprojektowanie mieszkania, które trafi do świadomego klienta. Do kogoś kto podróżuje po świecie i orientuje się w trendach

Ponadczasowa baza daje możliwość nowemu właścicielowi na zmiany w zależności od panującej mody.

Bazujemy na naturalnych materiałach – drewno, marmur oraz zdecydowałyśmy się na bezpieczne kolory takie jak biel czy czerń. Żeby jednak wnętrze nie było zbyt proste, a wręcz smutne postawiłyśmy na kolorowe dodatki, które kiedy tylko nam się znudzą – a raczej właścicielowi – można zmienić – dodaje.

Mieszkanie posiada wysokie sufity, dzięki czemu jest bardzo dobrze doświetlone. Jest jeszcze jeden plus – przestronność mimo, że mieszkanie znajduje się na poddaszu. Architektki nie wprowadziły dużych zmian w układzie.

Otwarty układ

Projektantki zdecydowały się na otwarcie przestrzeni w przedpokoju, aby podkreślić wysokość. Wchodząc do mieszkania od razu ma się poczucie, że jesteśmy w nowoczesnym i przestronnym mieszkaniu, co dodatkowo podkreśla otwarta kuchnia.

Z racji tego, że mieszkanie mieści się na poddaszu pojawiły się trudności z wyborem odpowiednich szaf. Architektki postanowiły w dwóch sypialniach wyodrębnić garderoby, dzięki czemu właściciele mają więcej miejsca na swoje rzeczy. Mieszkanie wypełnione jest roślinnością i licznymi dodatkami. Uzupełnieniem aranżacji są fototapety.

Czemu wybraliśmy fototapety? Ponieważ są łatwe do przyklejenia i akurat ten wzór ostatnio krążył nam po głowie. Szukałyśmy właściwego projektu, żeby nasz pomysł urealnić. W toalecie postawiłyśmy na modną ostatnio i oby jak najdłużej zieleń – mówi Joanna Real-Studzińska ze studioLOKO.

Ponadczasowa biel

W projekcie dominuje biel, czasem w towarzystwie czerni, drewna albo marmuru. Architektki ze studioLOKO postawiły na ponadczasowość. To mieszkanie nie straci na świeżości, nie ważne kto w nim zamieszka i w jakim celu.

Idealnie nadaje się na wynajem, może pełnić też charakter mieszkania na wynajem dla zagranicznych gości oraz może być idealnym miejscem dla rodziny. Mieszkanie ma jeszcze jedną istotną zaletę – na dachu można zrobić taras z widokiem na morze.

studioLOKO

studioLOKO

studioLOKO

studioLOKO

studioLOKO

studioLOKO

studioLOKO

studioLOKO

studioLOKO

Źródło: StudioLOKO

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ