Home / Wnętrza  / Łazienki  / Jakie lustro wybrać do łazienki?

Jakie lustro wybrać do łazienki?

Spread the love

Lustro, które jest nieodzowne w łazience, powinno się znaleźć na takiej wysokości, żeby wszyscy domownicy, i duzi, i mali, mogli się w nim wygodnie przeglądać.

Odpowiednim dla niego miejscem jest oczywiście ściana nad umywalką. W małym pomieszczeniu najbardziej sprawdzi się lustrzana tafla na dużym fragmencie ściany, bo optycznie je powiększy i rozjaśni, a to także korzystnie wpłynie na postrzeganie wielkości łazienki.  W wąskiej natomiast warto zaplanować lustra na dwóch sąsiadujących ze sobą ścianach –  wnętrze wyda się znacznie szersze niż jest w rzeczywistości. Pamiętajmy jednak, że dwa lustra to maksimum. Jeśli będzie ich więcej, atmosfera wnętrza może stać się niepokojąca, co z pewnością nie sprzyja relaksowi.

W nowoczesnych łazienkach rzadko wiesza się oprawione lustra, chyba że zamiarem projektowym jest przełamanie sterylności wnętrza. Wtedy bogato zdobiona rama w starym stylu będzie jak najbardziej na miejscu. Teraz częściej lustrzaną taflę o fazowanych krawędziach, zrobioną na wymiar, mocuje się bezpośrednio do ściany, a wokół niej przykleja płytki ceramiczne. Nieraz otacza się ją listwami dekoracyjnymi pochodzącymi z tej samej serii, co pozostałe płytki (takie serie proponuje większość producentów), dzięki czemu lustro nabiera bardziej dekoracyjnego charakteru.

Camille Hermand Architectures

Camille Hermand Architectures

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ