Home / Idea domu  / Jak nadać wnętrzu monochromatyczny charakter

Jak nadać wnętrzu monochromatyczny charakter

Tekst promocyjny
Spread the love

Projektanci marki Quick-Step bacznie przyglądają się trendom. Dzięki temu nieustannie potrafią zaskakiwać. Wprowadzona na rynek Illume Soft Meadow – nowa podłoga winylowa wpisuje się w nurt monochromatycznych aranżacji. Nowość to również ukłon w stronę zieleni dającej wnętrzom spokój i harmonię.

Obserwatorzy trendów już od jakiegoś czasu głoszą, że po długiej dominacji neutralnych odcieni projektanci wnętrz znów zwracają się ku kolorom. Płynne przejście pomiędzy stylami najłatwiej osiągnąć poprzez zastosowanie w monochromatycznym wnętrzu jednej wybranej barwy we wszystkich jej odcieniach. Dzięki temu problemy z dopasowaniem pod względem kolorystycznym mebli, dywanów, zasłon i podłóg odchodzą w niepamięć. Po wybraniu właściwego koloru pozostaje tylko kwestia doboru odpowiednich faktur i materiałów. Takie podejście pomaga osiągnąć spójność. Dom staje się wówczas oazą, do której z radością wracamy, by odpocząć i się zrelaksować.

Odcienie zieleni niczym oazy spokoju

Pożądany efekt wzmocni zastosowanie odcieni zieleni, które – według ekspertów w dziedzinie terapii kolorami – działają kojąco na nasze zmysły. W odpowiedzi na nowy trend, zespół projektantów Quick-Step opracował miękką podłogę winylową, której kolorystyka przywołuje na myśl letnią łąkę. Jej łatwy montaż we własnych czterech kątach pozwala dokonać metamorfozy wnętrza w mgnieniu oka.

Zapisz się do newslettera

d.laski@designalive.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

Komentarze są wyłączone.