Podłogi drewniane to rozwiązanie uniwersalne i ponadczasowe, idealnie sprawdzające się w niemal każdym wnętrzu. Odpowiednio dobrane deski, pod względem wzornictwa i kolorystyki, podkreślą styl pomieszczenia oraz nadadzą ciepły, przytulny klimat. Hitem ostatnich lat są bielone podłogi drewniane.
Białe podłogi drewniane to rozwiązanie charakterystyczne dla wnętrz utrzymanych w stylu skandynawskim. Doskonale komponują się ze ścianami pomalowanymi farbami w kolorze pastelowym, wprowadzając do wnętrza poczucie ładu i harmonii. Po tego rodzaju rozwiązanie powinni sięgnąć również zwolennicy wnętrz utrzymanych w stylu eklektycznym, gdzie będą stanowiły idealne tło dla stylizowanych mebli. Bielone podłogi nadają się również do budowania atmosfery ciepła i przytulności we wnętrzach rustykalnych, a do wnętrz nowoczesnych wprowadzą poczucie harmonii i prostoty. Podłogi w kolorze białym idealnie nadają się również do zastosowania w małych wnętrzach, sprawiając, że pomieszczenie staje się przestronniejsze oraz optycznie większe.
Podłogę w białym kolorze możemy uzyskać na dwa sposoby. Oba uzależnione są od naszych preferencji oraz możliwości. Nie koniecznie musimy decydować się na ułożenie nowej podłogi drewnianej w kolorze białym, podczas gdy podłogi naszego domu wyłożone są parkietem dębowym lub jesionowym. Kilka zabiegów wykonawcy sprawi, że parkiet po renowacji będzie wyglądał, jak nowo ułożona posadzka w modnym białym kolorze.
Prosto od producenta
Jednym ze sposobów na posiadanie podłogi w kolorze białym jest zakup gotowych do montażu desek podłogowych. Na rynku materiałów znajdziemy deski dwuwarstwowe oraz trójwarstwowe, których wierzchnia warstwa jest wykonana ze szlachetnych gatunków drewna, np. dąb, jesion czy buk. Zaletą tego typu rozwiązań jest nie tylko ich łatwy montaż – podłogi te przeznaczone są do montażu bezklejowego, na tzw. click – ale także to, że są już fabrycznie wykończone. Oznacza to, że po ułożeniu takiej podłogi nie ma konieczności ich lakierowania czy też olejowania. Różnorodność wykończenia wierzchniej warstwy: olej, lakier o różnym stopniu połysku, a także różne struktury powierzchni: szczotkowana, gładka, postarzana sprawiają, że każdy znajdzie idealne dla siebie rozwiązanie.
Podłogi spod ręki parkieciarza
Produkty, dzięki wykorzystaniu których uzyskamy białą podłogę drewnianą, znajdziemy w asortymencie firm oferujących chemię parkieciarską. Najprostszym sposobem na uzyskanie podłogi w pożądanym kolorze jest pomalowanie jej farbą przeznaczoną do malowania drewna.
Dużo ciekawsze efekty uzyskamy jednak zdając się na doświadczenie specjalistów, którzy w swojej pracy sięgają po profesjonalne rozwiązania, jakimi są oleje, woski, bejce czy lakiery. W najmniejszym stopniu kolor drewna zmieni lakier. Na rynku dostępne są lakiery z dodatkiem białego pigmentu, dzięki któremu uzyska się efekt rozjaśnienia.
Wybielić drewno mogą także oleje, których niewątpliwą zaletą jest także to, że podkreślają naturalne usłojenia drewna. Ciekawe efekty uzyskuje się łącząc olej zabarwiony odpowiednim pigmentem z lakierem poliuretanowym. Olej nada posadzce żądany efekt, podkreśli usłojenie drewna a lakier je zabezpieczy jednocześnie nadając pożądane wykończenie: satyna, mat, połysk.
Do nadania posadzce drewnianej posadzce białego koloru nadają się również bejce i woski oraz ługi.
TwojeMeble.pl 27 kwietnia 2016
Piękne te wnętrza! Biel fantastycznie komponuje się z naturalnymi dodatkami, zwłaszcza z drewnem. Takie pomieszczenia tchną tym specyficznym spokojem – bardzo dobrze się w nich odpoczywa. A drewniana podłoga – o ile przyjemniej się chodzi po niej, niż po zimnych panelach 🙂
Teraso. Deski kompozytowe 17 maja 2018
Piękne podłogi i dodatki – stolik a’la paleta wygląda jakby unosił się w powietrzu 🙂