Home / Idea domu  / Oniryczne igraszki

Oniryczne igraszki

Tekst: Dorota Łaski-Hamerlak. Zdjęcia: Lidia Skuza
Dekton Onirika
Spread the love

14 lipca 2022 r. w warszawskim Centrum Koneser, w wyjątkowej przestrzeni wystawy Laboratorium Rzeźby, odbyła się premiera wielkoformatowych powierzchni Dekton Onirika firmy Cosentino – Sen o sztuce. Zjawiskowa oprawa eventu nawiązywała do nazwy kolekcji, a najnowsze propozycje ultrakompaktowych spieków zostały pokazane w konwencji, w której świat realny przenikał się z fantazją.

Sen na jawie

Najnowsze wzory Dektonu połączono tego dnia ze sztuką wybitnych polskich rzeźbiarzy, ośmielając gości, by przekroczyli teraźniejszość i podążali w kierunku marzeń, patrząc na oniryczną, rozgrywającą się na różnych planach scenografię autorstwa Anny Olgi Chmielewskiej i Joli Skóry z JAM Kolektyw, zainspirowaną wystawą Dobra/Noc z tegorocznej edycji Łódź Design Festival, którą do 6 września br. można jeszcze zobaczyć w Centrum Praskim Koneser.

Podczas wydarzenia gości zachwyciły wielowarstwowe kompozycje, złożone z przenikających się form kolekcji Onirika i symbole, odnoszące się do przestrzeni pomiędzy jawą i snem. Przy wejściu witała ich kompozycja wielkoformatowych obrazów, wykonanych z materiałów Silestone i Dekton. To nowe wcielenie zaprojektowanego przez Szymona Hanczara genialnego stoiska Cosentino, prezentowanego podczas Warsaw Home 2021 i jednocześnie dowód na to, że stoiska targowe nie muszą być jednorazowe. Drugie życie stoiska prezentowano już podczas ŁDF 2022, a koncept kreatywny doceniono ponownie na Salone Del Mobile 2022.

Ponad 300 gości, którzy pojawili się w przestrzeni Laboratorium Rzeźby na zaproszenie gospodarzy: Cosentino oraz Galerii Sztuki i Domu Aukcyjnego ToTuArt, powitała Katarzyna Jaroszyńska, po czym głos zabrali Aneta Konowrocka  i Andrzej Włodarczyk, którzy przybliżyli przybyłym kulisy powstawania kolekcji Onirika. Następnie o wystawie Laboratorium Rzeźby, w przestrzeni której odbyła się premiera, mówiła Dyrektor Galerii Sztuki i Domu Aukcyjnego ToTuArt Agnieszka Budzyńska.

O znaczeniu snu jako symbolu najnowszych propozycji spieków Cosentino, opowiedziała zebranym dr Joanna Jurga ‒ projektująca przestrzeń do życia w izolacji, tworząca rozwiązania projektowe dla przebodźcowanych użytkowników, badająca ludzkie zmysły. Po niej na scenie pojawił się multiinstrumentalista Grzech Piotrowski, wraz z towarzyszącymi mu muzykami Piotrem Matusikiem i Krzysztofem Gradziukiem, którzy zabrali gości w muzyczną podróż, pełną przestrzeni, subtelnych emocji i magii.

Oniryczna kolekcja

Zainspirowana marmurowymi wzorami seria spieków Dekton Onirika, przedstawiona na premierze w formie postumentów prac najlepszych polskich artystów rzeźbiarzy, to aż osiem odważnych kolorów: Awake, Lucid, Somnia, Neural, Trance, Vigil, Daze i Morpheus, które reprezentują wartości Cosentino: zrównoważony rozwój, przyszłościowe innowacje i ponadczasową elegancję. Kolekcja zaprojektowana przez znaną projektantkę Ninę Magon interpretuje na nowo klasyczne marmurowe wzory, pokazując je w odsłonie niespotykanej w naturze.

Zapisz się do newslettera

d.laski@designalive.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

Komentarze są wyłączone.