Home / Idea domu  / Miejskie życie blisko natury według Urban Nature Culture

Miejskie życie blisko natury według Urban Nature Culture

Spread the love

Styl naturalny to nie chwilowa moda, ale wciąż umacniający się i coraz popularniejszy trend aranżacyjny. Nic dziwnego! Kreuje wnętrza idealnie nadające się do życia, a do tego efektownie wyglądające oraz nadające się do łatwych zmian, a także – co obecnie bardzo ważne – jest proekologiczny. W ten trend znakomicie wpisują się produkty holenderskiej marki Urban Nature Culture.

UNC w trosce o naszą planetę

Urban Nature Culture troskę o naszą planetę wpisała w swoje DNA. To dlatego używa tylko materiałów odnawialnych (nieraz pochodzących z recyklingu), jak plecionki z roślinnych włókien, m.in. juty, liści bananowca czy kukurydzy, bawełny, szkła z odzysku – naturalnych, a więc zdrowych dla człowieka i przyjaznych dla środowiska. Stawia też na zrównoważoną produkcję, która nie odbywa się w fabrykach, tylko jest dziełem ludzkich rąk, pracujących bez pomocy pożerających prąd maszyn.

Projektantom marki bardzo zależy również na tym, aby nie tylko materiały, ale także wygląd zrobionych z nich produktów wywoływał nieodparte skojarzenia z naturą. Temu służy wybór prostych, nie zawsze doskonałych form oraz palety kolorystycznej, składającej się z tzw. barw ziemi, czyli beżu, od piaskowego po ciemny, szarości, brązów, w tym rdzawych i wpadających w oranż, a także z odcieni błękitów. Wywołują one wrażenie obcowania z przyrodą, co wycisza emocje, poprawia nastrój i relaksuje. Te skojarzania mają wzmacniać wszechobecne we wnętrzach rośliny. Stąd wśród nowości Urban Nature Culture tyle produktów przeznaczonych do eksponowania kwiatów, zarówno ciętych, jak i doniczkowych, wszystkie dostępne w BM Housing.

Naturalne materiały

Kosze i torby marki świetnie odnajdą się w roli osłonek na doniczki, zwłaszcza z dużymi roślinami stawianymi na podłodze w domu albo na tarasie czy balkonie. Oczywiście, mogą też służyć do przechowywania ręczników, czasopism, pledów, drewna opałowego lub innych rzeczy. Większość koszy i toreb została wypleciona z 100% juty albo z dodatkiem bawełnianej przędzy, ale jest też model z liści kukurydzianych o nazwie Sophisticraft. Niektóre z produktów są dostępne w dwóch odcieniach, tak żeby można było idealnie dobrać ich barwę do kolorystyki wnętrza.

Dla kwiatów ciętych, których w kwiaciarniach i na bazarach w sezonie letnim nie brakuje, Urban Nature Culture przygotowała kilka wazonów. To między innymi szklany wazon Waves. Uwagę przyciąga nie tylko jego niezwykły odcień topazu, ale także falista forma. Nawet bez bukietu będzie niezwykłą ozdobą wnętrza.

Równie ciekawy kształt ma ceramiczny wazon Pebbles w jasnoszarym kolorze. Jak wskazuje jego nazwa, inspiracji do jego projektu dostarczyły budowane z otoczaków wieże, jakie widuje się np. na plażach morskich czy rzecznych. Jest naturalny, piękny i oryginalny!

Inną nowością marki jest ceramiczny wazon Enlightment, który wyróżnia się niezwykłym odcieniem koloru pomarańczowego oraz przykuwającą wzrok formą. To naczynie, które robi wrażenie.

W ofercie Urban Nature Culture można też znaleźć okrągły wazon ze szkła z recyklingu w kolorze złotego dębu lub francuskiej wanilii do wyboru. Projektanci  sugerują, żeby wkładać do niego wielobarwny bukiet skomponowany z małych kwiatów. Będzie prezentował się zjawiskowo.

A gdy kwiaty wyschną, warto zebrać ich płatki i włożyć do misy, kunsztownie wyplecionej przez zręczne ręce rzemieślnika z liści bananowca. To sposób na ozdobienie stołu czy komody na cały rok.

Materiał prasowy BM HOUSING

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ