Home / Materiały Partnerów  / Authentic Models – meble i dodatki z historią

Authentic Models – meble i dodatki z historią

Spread the love

Modele historycznych statków, maszyn latających, wiosła, śmigła, globusy , akcesoria dla obieżyświatów oraz wierne repliki mebli sprzed stuleci z pewnością przypadną do gustu osobom lubiącym niepowtarzalne przedmioty z duszą i historią.

Poznajcie Authentic Models – markę z Amsterdamu, dzięki której współcześnie można poczuć się, jak w gabinetach gentelmanów z dawnych lat.

Marka Authentic Models, chociaż przez 50 lat swej działalności wyrobiła sobie renomę na całym świecie, w Polsce jest stosunkowo mało znana. Najpewniej teraz się to zmieni, gdyż właśnie dołączyła ona do portfolio BM Housing – dystrybutora znanych holenderskich marek, produkujących meble, oświetlenie i dodatki do wnętrz.

Meble i modele, oferowane przez Authentic Models, można było zobaczyć na promującym holenderskie wzornictwo Dutch Design Day, pod patronatem Ambasady Królestwa Niderlandów w Warszawie. W wydarzeniu wzięli udział m.in.  Ambasador Holandii w Polsce Ron J.P.M. van Dartel oraz Joanna Markus z BM Housing.

Ambasador Holandii w Polsce Ron J.P.M. van Dartel oraz Joanna Markus z BM Housing
Premierze towarzyszyło spotkanie z architektami i dziennikarzami w siedzibie firmy Alphenberg przedstawicieli holenderskich producentów.
Authentic Models
Authentic Models
Authentic Models

Firmę Authentic Models założył Haring Piebeng – holenderski przedsiębiorca, który kochał podróże. To właśnie one zainspirowały go do tworzenia wyjątkowych modeli dawnych statków, czym dał wyraz swojej pasji do żeglarstwa oraz historii.

Wytwarzane początkowo w pojedynczych egzemplarzach, bardzo szybko zdobyły uznanie, co pociągnęło za sobą rozwój firmy i poszerzanie oferty o coraz większą liczbę modeli nie tylko żaglowców, dekoracyjnych wioseł i motorówek,  ale również maszyn latających, balonów, śmigieł, globusów, kompasów, lunet, map, lamp pokładowych czy samochodów. Z czasem pojawiły się większe rekwizyty ukochane przez globtroterów, np. skrzynie podróżne, które znakomicie odnajdą się w roli barków, a także stoliki do gier, biurka, regały i inne gabinetowe meble.

Authentic Models
Authentic Models
Authentic Models

Dziś Authentic Models swoje wyroby sprzedaje w ponad sześćdziesięciu krajach na wszystkich kontynentach. W większości to wierne rekonstrukcje muzealnych eksponatów, pochodzących od XVII do XX wieku. Produkty są wykonywane ręcznie, stosowanymi od wieków metodami, z takich samych szlachetnych materiałów, z jakich powstały ich pierwowzory. 

„Produkty Authentic Models przyciągają unikalnym stylem i dbałością o najwyższą jakość wykonania, przede wszystkim jednak fantastycznymi historiami, które opowiadają. Kiedy usłyszeliśmy liczne fakty i anegdoty bezpośrednio związane z modelami poczuliśmy, że tak wyjątkowa marka musi trafić do naszego portfolio – mówi Joanna Markus –  meble i dodatki Authentic Models wykańczają i tworzą unikalną atmosferę w hotelowych lobby, apartamentach, restauracjach czy w aranżacjach ekskluzywnych witryn sklepowych znanych marek na całym świecie. Trafiają także do wnętrz prywatnych fanów oryginalnych, ponadczasowych i luksusowych wnętrz.”

Authentic Models

Źródło:BM Housing.

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ