Home / Projekty domów  / Domy z poddaszem użytkowym  / Projekt domu (Nie)klasycznego

Projekt domu (Nie)klasycznego

Spread the love

Projekt domu jest stworzony dla tych, którzy marzą o miejscu łączącym w sobie pierwotne, klasyczne wyobrażenie domu z nowoczesnymi i ciekawymi rozwiązaniami.

Zaproponowany przez pracownię architektoniczną 81.WAW.PL projekt domu jednorodzinnego pozwala zupełnie inaczej spojrzeć na klasyczny dom. Mimo że punktem wyjścia dla warszawskich architektów było archetypiczne, czyli pierwotne wyobrażenie budynku jako domu, udało im się stworzyć projekt zaskakujący ciekawymi rozwiązaniami. Przede wszystkim uwagę zwraca elewacja budynku i pokrycie dachowe.

Bryła w całości została obłożona tym samym materiałem. W ten sposób podkreślona została forma budynku. Takie rozwiązanie pozwala patrzeć na budynek jako jedną całość, pomimo  znajdujących się tu i ówdzie załamań. Interesującym pomysłem jest ciekawie zaprojektowany parter domu, który stwarza wrażenie poprzesuwanych klocków, ustawionych tak, aby tworzyły wejście oraz spójną komunikację wewnątrz budynku. Dzięki temu klasyczny dom nabiera zupełnie innego wymiaru. Poszczególne moduły są na pozór zaprojektowane w dowolny sposób. Jednocześnie tworzą przemyślaną całość.

Centralnym punktem domu jest ogromny, przeszklony z trzech stron taras. Duże okna otwierają pomieszczenie na zewnątrz, co daje poczucie obcowania z naturą. Na parterze oprócz salonu zaplanowano także przestronną garderobę, gabinet, kuchnię wraz z jadalnią, klatkę schodowa, pomieszczenie techniczne i kotłownię. Piętro stanowi natomiast część sypialną. Znalazła się tu sypialnia główna wraz z garderobą i łazienką oraz dwie sypialnie dodatkowe ze wspólną łazienką. Celem nadrzędnym było oddzielenie części dziennej domu od części sypialnej. Stąd też rozplanowanie wszystkich sypialni na piętrze, zaś na parterze stworzenie miejsca idealnego do wspólnego spędzania czasu z rodziną.

81.waw.pl

81.waw.pl

Ponieważ w budynku nie zaplanowano garażu, miejsce na dwa samochody znajdzie się na terenie działki, tuż przy bramie wjazdowej na posesję. Takie rozwiązanie pozwoliło na lepsze wykorzystanie wnętrza domu.

Powierzchnia zaprojektowanego domu to niewiele ponad 100 m2., dlatego właśnie zrezygnowano z garażu w części parterowej. Dzięki temu zabiegowi udało się wykorzystać odzyskaną przestrzeń do stworzenia przestronnego salonu. Tym samym podniesiono komfort mieszkania, jednocześnie nie tracąc nic na funkcjonalności zastosowanych rozwiązań.

81.waw.pl

81.waw.pl

Źródło: www.81.WAW.PL

 

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ