Home / Idea domu  / Blat kuchenny z papieru

Blat kuchenny z papieru

Spread the love

Materiał ten ma wszystkie niezbędne właściwości, by stworzyć z niego blat kuchenny i łazienkowy.

Innowacyjny, ekologiczny, elegancki , wytrzymały, ciepły w dotyku – to podstawowe cechy charakterystyczne Paper Stone, produkowanego w USA. Należałoby jeszcze do puli tych zalet dodać, że jest on przyjazny środowisku. W 100% jest wytwarzany z makulatury pochodzącej z recyklingu. Potwierdza to certyfikat wydany przez Forest Stewardship Council według programu SmartWood organizacji Rainforest Alliance (międzynarodowa organizacja non-profit, która działa na rzecz ochrony bioróżnorodności oraz zapewnienia zrównoważonych źródeł utrzymania).

Paper Stone jest wytwarzany z przetworzonych arkuszy papieru, nasyconych mieszaniną żywicy PetroFree i pigmentu. Następnie jest prasowany w pod wysokim ciśnieniem, przy podwyższonej temperaturze. Dzięki temu powstaje nierozwarstwiająca się, nieporowata i jednorodna powierzchnia. Jest ona trwała, odporna na uszkodzenia, wysoką temperaturę (do 250°C) i zaplamienie; nie pochłania wody i kolorowych płynów. Zastosowanie specjalnego impregnatu eliminuje ryzyko powstania rys i zadrapań. Materiał ten idealnie nadaje się do wykonania różnego rodzaju blatów (również w łazience), a także frontów meblowych, parapetów, schodów, ścianek działowych, posadzek oraz wielu innych kreatywnych zastosowań. Blat z papieru został poddany najbardziej rygorystycznym badaniom. Nie zawiera żadnych substancji chemicznych na bazie ropy naftowej, takich jak poliester, akryl, ani też nie emituje lotnych związków organicznych.

Ekologiczny Paper Stone sprzedawany jest w postaci płyt w dwóch rodzajach powierzchni – surowej i polerowanej. Mają one grubość 1, 3, 6, 10 lub 12 mm i standardowy wymiarz 366 x 153 cm. Większe są dostępne na specjalne zamówienie. Gama kolorystyczna obejmuje odcienie czerni, szarości, brązu, zieleni oraz ciemnej czerwieni.

Cena za 1 m2 PaperStone jest porównywalna do innych materiałów oferowanych na blaty. Producent udziela 10-letniej gwarancji.

 

Źródło: Materpol

 

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ