Home / Wnętrza  / Porady i trendy  / Złote lampy – wnętrzarski must have!

Złote lampy – wnętrzarski must have!

Spread the love

Złoto to hit sezonu, który teraz opanowuje także wszystkie wnętrza w stylach nowoczesnych. Odpowiedzią na ten wyraźnie umacniający się trend w designie są produkty It’s About RoMi – holenderskiej marki z blisko 30-letnim doświadczeniem. Bogata kolekcja lamp to połączenie  najnowszych trendów inspirowanych dynamiką miast, z wysoką jakością i dbałością o najmniejszy szczegół. 

Do niedawna złoto było zarezerwowane dla klasycznych albo glamourowych aranżacji. Dziś pojawia się także w minimalistycznych oraz industrialnych salonach czy sypialniach, wnosząc do nich odrobinę przepychu, co w znacznym stopniu łagodzi ich surowość.

Nie można jednak przesadzić z ilością tego metalu – nadmiar złota będzie po prostu wyglądać pretensjonalnie. Co innego, gdy zostanie użyte z umiarem. Wtedy nie zmieni zasadniczo charakteru wnętrza, a jedynie opromieni je ciepłym blaskiem oraz doda mu mocniejszego wyrazu i więcej przytulności. W roli takich dodatków, które rozświetlą nowoczesny wystrój, ale go nie przytłoczą, najlepiej odnajdą się złote lampy w loftowym stylu. Takie produkty oferuje It’s About RoMi (marka dostępna w dutchhouse.pl).

To holenderska marka, która została założona w 1993 roku w Amsterdamie, gdzie do dziś ma swoje biura. Właśnie ta lokalizacja zainspirowała jej projektantów do tworzenia lamp nowoczesnych i industrialnych, nawiązujących do klimatu wielkich miast z całego świata, na co od razu wskazują ich nazwy. Chociaż jest wierna wypracowanemu przez siebie oszczędnemu stylowi, jej produkty nieustannie ewoluują, podążając za zmieniającymi się trendami i upodobaniami odbiorców.

Przykład? Złote lampy z kolekcji Cannes, Toulouse, Warsaw, Brussels, Madrid, Lyon czy Nashville.

Mają one typowe dla It’s About RoMi proste, ale przyciągające wzrok kształty oraz dopracowane najdrobniejsze detale. Z ich oszczędnymi formami kontrastuje bogaty wygląd złoconego metalu, z jakiego zostały wykonane. Ten materiał dodaje im nie tylko modnego sznytu, ale i mnóstwa elegancji.

W wymienionych kolekcjach jest wiele rodzajów lamp, zarówno wiszących i ściennych, jak i stołowych oraz podłogowych. Można więc wybrać do pomieszczenia oprawy z jednej linii, co da pewność, że oświetlenie będzie spójne wzorniczo.

Można też zdecydować się na inne rozwiązanie, a mianowicie pomieszać ze sobą modele z kilku linii, np. na suficie zainstalować żyrandol Cannes albo Nashville, na ścianie kinkiet Madrid czy Warsaw, a przy fotelu postawić lampę Toulouse. Choć różnią się designem, łączy je styl i kolorystyka. W aranżacji nie pojawi się, więc dysonans, tylko urozmaicenie, które ożywi wnętrze i korzystnie wpłynie na jego odbiór. Zapewniamy!

Atrakcyjny wygląd salonu czy sypialni to nie jedyna korzyść, jaka wynika z wyboru lamp It’s About RoMi. Zyskujemy znacznie więcej, a mianowicie satysfakcję, że przyczyniamy się do ochrony naszej planety i troszczymy się o ubogich.

Marka bowiem jest partnerem Eden Reforestation Projects – organizacji non-profit, której misją jest sadzenie 500 milionów drzew rocznie, a tym samym zalesianie ogromnych połaci jałowej ziemi, do czego zatrudnia mieszkańców najbiedniejszych regionów świata, godziwie ich wynagradzając. Jedna sprzedana lampa to jedno posadzone drzewo, zapewnia producent. Każdy, komu ochrona środowiska naturalnego jest bliska sercu, powinien trzymać kciuki za powodzenie tej akcji!

Wszystkie pokazane lampy It’s About RoMi można już kupić w dutchhouse.pl

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ