Home / Realizacje domów  / Domy z płaskim dachem  / Dom „Nowa Kostka”

Dom „Nowa Kostka”

dom kostka
Spread the love

Projekt domu „Nowa Kostka” w Krakowie  to prosta bryła składająca się z dwóch prostopadłościanów.

Budynek składa się z przenikających się dwóch prostopadłościanów, w których zaprojektowano na parterze część dzienną wraz z garażem wbudowanym oraz na piętrze część nocną. Dwie prostopadłościenne bryły zdefiniowano i wyszczególniono za pomocą odmiennych materiałów elewacyjnych.

W parterze budynku zastosowano płyty włókno-cementowe mające podkreślić minimalistyczny i chłodny charakter budynku.

Natomiast kondygnacja piętra, to opalane deski, które mają ocieplić wygląd domu domu przy jednoczesnym korespondowaniu z poziomem parteru. Bryła projektowanego budynku stanowi współczesną interpretację formy kostki z lat 70-tych.

Budynek wpasowano w miejską działkę w dzielnicy o zróżnicowanej zabudowie zarówno, co do charakteru jak i intensywności zabudowy. Przeszklenia pozwalają na cieszenie się bezpośrednim sąsiedztwem ogrodu, a w ciepłe dni na otwarcie przesuwnych drzwi tarasowych i połączenie całego domu z otaczającą zielenią. Przeszklenia odpowiadają poszczególnym stronom świata a wielkie okna z salonu wpuszczają do wnętrza południowo zachodnie światło; od strony północnej, w strefie wejściowej, zaprojektowane są znacznie mniejsze okna co pomaga zapobiegać utracie ciepła.

ZA-ARCHITEKT

W projekcie „Nowa Kostka”, dominuje prostota, przejawiająca się w czystych, klarownych układach liniowych,prostopadłych i odważnych elementach strukturalnych podkreślających charakter budynku. Ciemno-szara fasada rozciąga się po całej bryle budynku nadając mu dynamiczną formę a w nią wtopione są fragmenty przeszkleń o różnych wielkościach.

Autorzy : Biuro Architektoniczne ZA-ARCHITEKT

https://www.za-architekt.pl/

ZA-ARCHITEKT
ZA-ARCHITEKT
Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ