Home / Idea domu  / Czy warto kupić szklane drzwi?

Czy warto kupić szklane drzwi?

szklane drzwi
Spread the love

Szklane drzwi  znakomicie sprawdzają się w łazienkach i przedpokojach bez okien, bo przepuszczają światło, doświetlając te ciemne pomieszczenia. Szkło świetnie nadaje się również na drzwi przesuwne wydzielające aneks sypialny z pokoju dziennego; nie ogranicza bowiem przestrzeni tak jak pełna ściana.

Nie z każdego rodzaj szkła można zrobić drzwi. Aby było bezpieczne w użytkowaniu, musi być hartowane, czyli odporne na uderzenia. Oczywiście i ono może ulec stłuczeniu, ale gdy to się zdarzy, rozpada się na drobne, pozbawione ostrych krawędzi kawałeczki.

Nim się zdecydujemy na kupienie szklanych drzwi, powinniśmy zastanowić się, czy na pewno pasują do stylu mieszkania. W tradycyjnie urządzonym  mogą razić swą futurystycznym wyglądem. Znakomicie natomiast wtopią się w nowoczesny wystrój, a nawet go uatrakcyjnią, zwłaszcza gdy będą zrobione ze szkła barwionego, trawionego w przeróżne ornamenty albo fusingowego, czyli zdobionego kolorowymi, niemal witrażowymi  wzorami.

Pamiętajmy, że wielka zaleta szkła – przejrzystość -zmienia się w wadę, gdy zależy nam na prywatności. Do minusów drzwi z tego materiału należy również zła izolacja akustyczna i termiczna oraz  wysoka cena. Nie można też zapomnieć, że dobrze widać na nich wszelkie zabrudzenia; wymagają więc częstego czyszczenia, co jest pracochłonne i uciążliwe.

Foto: Camille Hermand Architectures/Jennifer Sath

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
1 KOMENTARZ
  • Adam 19 grudnia 2019

    Do małych pomieszczeń rzeczywiście są idealne, sam mam takie ze strony szklane.eu. Jednak do łazienki bym się nie zdecydował.

DODAJ KOMENTARZ