Home / Materiały Partnerów  / Rodzinna kuchnia

Rodzinna kuchnia

Spread the love

Opieka nad dziećmi dostarcza mnóstwo radości, ale wiąże się też z wieloma nowymi obowiązkami. Dlatego każdy sposób, który pozwoli zaoszczędzić czas i sprawniej uporać się z różnymi zadaniami jest na wagę złota. Urządzenia firmy TEKA ułatwią i przyspieszą przygotowywanie posiłków. Dzięki takim pomocnikom rodzice będą mieli więcej czasu oraz siły na zabawę czy naukę z dziećmi, zyskując niezapomniane chwile i bezcenne przeżycia.

Bezpiecznie i szybko

Płyta indukcyjna jest najlepszym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi. Po pierwsze płyty indukcyjne to najbezpieczniejszy sposób gotowania.  Przepływ ciepła następuje w nich wyłącznie pomiędzy płytą a dnem naczynia. Nie można włączyć jej „przez przypadek”. Zaczyna działać dopiero, gdy postawi się na niej odpowiedni garnek. Do tego  dotknięcie płyty indukcyjnej nie stwarza ryzyka poparzenia, gdyż nagrzewa się ona tylko trochę od gorącego naczynia. Po drugie indukcja oznacza dużą oszczędność czasu. Płyny znacznie szybciej osiągają temperaturę wrzenia, a przez to cały proces gotowania przebiega szybciej. Jeśli do tego dodać sporą energooszczędność w porównaniu z płytami ceramicznymi otrzymujemy doskonałego pomocnika kuchennego.

Płyta indukcyjna TEKA IRS 953 ma 90 cm szerokości i pięć pól indukcyjnych. Nastawia się ją za pomocą wygodnego sterowania sensorowego typu „Slider”. Funkcja „Power Plus”, pozwala na uzyskanie o 60% większej mocy pola grzejnego. Umożliwia bardzo szybkie podgrzewanie potraw lub zagotowanie dużej ilości płynów. „Smart Boiling” ułatwia gotowanie takich produktów jak makaron, ryż, jajka lub warzywa. Dzięki tej funkcji proces gotowania przebiega niemalże automatycznie. Funkcja „Total Zone” jest polecana do przyrządzania potraw w brytfance lub w innym dużym naczyniu. Po jej uruchomieniu steruje się dwoma polami grzejnymi jednocześnie. Funkcja „Stop & Go” umożliwia przerwanie gotowania w nagłych sytuacjach i a po jej wyłączeniu następuje automatyczny powrót do poprzedniego trybu pracy. Płyta indukcyjna IRS 953 ma także funkcję utrzymywania ciepła, system rozpoznawania naczyń oraz bardzo przydatny timer z sygnałem akustycznym i minutnik.

Teka

Teka

Świeże na dłużej

Codzienne przygotowywanie smacznych posiłków dla dzieci wymaga wiele czasu i różnorodnych składników. Najlepiej jeśli zawsze pod ręką są świeże warzywa i owoce, a większą ilość zupy czy usmażonych kotletów można wygodnie przechować. To ułatwi planowanie rodzinnego menu, zmniejszy liczbę niezbędnych wizyt w sklepie i pozwoli zyskać więcej czasu dla dzieci i partnera. Dlatego w rodzinnym domu duża chłodziarko-zamrażarka będzie na wagę złota.

Teka

Teka

Wolnostojąca chłodziarko-zamrażarka side-by-side TEKA NFE3 650 została wyposażona w zaawansowane funkcje kontroli temperatury i nowoczesne systemy chłodzenia. Zainstalowano w niej systemy Fuzzy Logic i NO Frost, funkcje szybkiego chłodzenia i szybkiego zamrażania oraz komorę BIO. Funkcja Holiday pozwala oszczędzać prąd podczas wakacji. Wnętrze pokryto powłoką antybakteryjną zapobiegającą rozwijaniu się bakterii i pojawianiu się nieprzyjemnych zapachów. Na drzwiach lodówki znajduje się dystrybutor zimnej wody, kostek lodu i kruszonego lodu. Programowanie jej jest bardzo proste dzięki czytelnemu panelowi sterowania z wyświetlaczem LCD.

  • pojemność całkowita 529 l (chłodziarka – 353 l, zamrażarka – 176 l)
  • stal zabezpieczona przed odciskami palców
  • klasa efektywności energetycznej A+

Czysta woda do picia i gotowania

Kupowanie wody w plastikowych butelkach jest bardzo powszechne i stanowi zauważalny wydatek w domowym budżecie. Im więcej domowników tym więcej wody trzeba kupić i przynieść do domu. Jeśli do tego, w trosce o zdrowie dzieci i smak potraw, woda butelkowana jest wykorzystywana także do gotowania – jej ilość dodatkowo wzrasta.

Teka

Teka

Tymczasem można w prosty sposób zapewnić sobie smaczną wodę do picia i gotowania montując w kuchni baterię z systemem filtrującym. Zamiast kupować i dźwigać butelki wystarczy odkręcić kurek i cieszyć się świeżą, czystą wodą. Tego typu rozwiązanie jest także pro-ekologiczne, gdyż pozwala zmniejszyć ilość zużywanych i wyrzucanych plastikowych opakowań, a jak wiadomo plastikowe śmieci są poważnym problemem ekologicznym. W ofercie TEKA znajdują się dwa modele baterii kuchennych z systemem filtrującym: OS200 i OS206 różniące się między sobą wzornictwem.

 

 

Zamontowany w nich, wyjątkowo efektywny, system filtrujący neutralizuje smak chloru i nieczystości organiczne, a tym samym poprawia smak i zapach wody. Można go bez problemu zamontować w każdej kuchni ponieważ zajmuje bardzo mało miejsca pod zlewozmywakiem. Jego trwałość to 7600 l przefiltrowanej wody lub 1 rok.

Źródło: www.teka.com

Zapisz

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ