Home / Materiały Partnerów  / Regulacja ogrzewania on-line

Regulacja ogrzewania on-line

Spread the love

Nowy moduł Vitoconnect 100 OPTO1 do kotłów Vitodens marki Viessmann poprzez aplikację mobilną ViCare App umożliwi użytkownikom samodzielne zarządzanie instalacją grzewczą w domu.

Aplikacja ViCare została zaprojektowana do obsługi jednego urządzenia grzewczego. Jednym ruchem palca ustawia się żądaną temperaturę w pomieszczeniu czy przełącza instalację np. z normalnego trybu ogrzewania na tryb  „party” (czyli „ciepło przez całą noc”). Kiedy użytkownik wychodzi z domu, za pomocą jednego polecenia, łatwo i szybko może przestawić ogrzewanie na niższą temperaturę, oszczędzając w ten sposób energię cieplną. Natomiast funkcja asystenta pozwala użytkownikowi na zaprogramowanie różnych okresów ogrzewania w poszczególne dni. Dodatkowo, w ramach funkcji asystenta, osobny przycisk na ekranie startowym wyświetla liczne wskazówki dotyczące możliwości zaoszczędzenia energii.

Viessmann

Viessmann

Aby ułatwić użytkownikom błyskawiczną ocenę sytuacji oraz ewentualnie wskazać potrzebę kontaktu z serwisem, stan instalacji grzewczej zarządzanej przy wykorzystaniu aplikacji ViCare jest dodatkowo charakteryzowany przez określone kolory. Użytkownik jednym spojrzeniem może ocenić, czy wszystkie parametry instalacji grzewczej pozostają w zielonym obszarze, który oznacza poprawne jej działanie. Żółte pole sygnalizuje zbliżający się termin przeglądu, natomiast przy kolorze czerwonym aplikacja zgłasza usterki, ponieważ dzieje się coś złego

w instalacji. Wyświetlany jest wówczas automatycznie kontakt do firmy Viessmann lub jej Partnera. Aby aplikacja wyświetliła kontakt do Partnera Viessmann, należy wcześniej wprowadzić jego dane kontaktowe.

Viessmann

Viessmann

Użytkownicy urządzeń grzewczych Viessmann maja również możliwość powierzenia zdalnego monitoringu instalacji w swoim domu fachowcom – przy wykorzystaniu specjalnie w tym celu opracowanej aplikacji mobilnej Vitoguide App. Umożliwia ona ciągły wgląd w instalacje klienta firmie Viessmann lub jej Partnerowi.

 

 

Moduł WLAN Vitoconnect 100

Interfejs między kotłem grzewczym a aplikacją mobilną ViCare stanowi moduł WLAN Vitoconnect 100. Przyłącza się go bezpośrednio do regulatora Vitotronic za pomocą przewodu. Adapter o wymiarach 10 x 10 cm przewidziany jest do montażu naściennego. Moduł Vitoconnect 100 podłącza się do internetu i rejestruje w trybie plug & play. W tym celu wystarczy zeskanować smartfonem załączony do modułu kod QR. Vitoconnect 100 jest kompatybilny z urządzeniami mobilnymi z systemami operacyjnymi iOS 8.0 i Android 4.4. Kontrolki LED sygnalizują wymianę danych między regulatorem kotła a internetem, ułatwiając diagnozę podczas uruchomienia.

Viessmann

Viessmann

Aplikacja ViCare obsługuje również już istniejące instalacje grzewcze firmy Viessmann. Większość gazowych i olejowych kotłów grzewczych wyposażonych w regulatory Vitotronic, które były instalowane od 2004 r., można teraz komfortowo, łatwo, szybko i z dowolnego miejsca obsługiwać on-line za pomocą aplikacji ViCare.

Firma Viessmann aktualnie pracuje nad rozszerzeniem aplikacji w celu umożliwienia jej wykorzystania do obsługi innych urządzeń grzewczych, np. pomp ciepła, urządzeń hybrydowych czy kotłów na paliwa stałe.

Źródłó: Viessmann Sp. z o.o. www.viessmann.pl

 

Zapisz

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ