Home / Projekty domów  / Domy z poddaszem użytkowym  / Projekt domu jednorodzinny z czarnej cegły

Projekt domu jednorodzinny z czarnej cegły

projekt domu

Projekt domu na poznańskim Grunwaldzie stworzony został dla czteroosobowej rodziny.

Największym wyzwaniem było wpasowanie obszernego programu funkcjonalnego zaproponowanego przez inwestora na bardzo małej działce o powierzchni zaledwie 290 m2 i o szerokości frontu poniżej 16 metrów.  Projekt stał się skomplikowaną łamigłówka, jednak im więcej ograniczeń tym ciekawszy jest proces projektowy.

projekt domu

Easst.com

W efekcie uzyskano ponad 250 m2 powierzchni użytkowej na trzech kondygnacjach, a dom mieści ostatecznie aż 5 sypialni. Budynek styka się na dwoma bokami z sąsiednimi zabudowaniami, ponieważ jest częściową przebudową istniejącego małego budynku mieszkalnego. Znacznie ułatwiło to uzyskanie większej ilości m2 ale skomplikowało konstrukcję budynku.

Elewacje miała być trwała i łatwą w utrzymaniu, o nietuzinkowej kolorystyce jak na polskie warunki Inwestor wykazał się dużą odwagą i obdarzył architektów sporym zaufaniem w tej materii – kolor czarny bowiem w architekturze ciągle powoduje niepokój. Zastosowano więc czarną cegłę elewacyjną zestawioną ze stolarką w naturalnym kolorze dębu. Dodatkowo części elewacji zostały pokryte drewnem.

projekt domu

Easst.com

W oknach przewidziane zostały żaluzje zewnętrzne. Wiatrołap, dzięki zastosowaniu szkła bez obramowań, wydaje się być częścią ogrodu. Jednocześnie zastosowano napinany podświetlany sufit, który daje poczucie światła dziennego nawet w środku nocy. Kompozycja brył została sprowadzona do prostych, oszczędnych w wyrazie form geometrycznych.

projekt domu

Easst.com

projekt domu

Easst.com

Arch. Łukasz Sterzyński, arch. Marcin Sucharski

Pracownia: Easst.com  http://easst.com/

Pow. Zabudowy: 123,3 m2

Pow. Działki: 286,95 m2

Pow. Użytkowa: 259,6 m2

Polecamy podobną cegłę na elewację

Zapisz

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ