Home / Projekty domów  / Domy z poddaszem użytkowym  / Projekt domu jednorodzinny z czarnej cegły

Projekt domu jednorodzinny z czarnej cegły

projekt domu
Spread the love

Projekt domu na poznańskim Grunwaldzie stworzony został dla czteroosobowej rodziny.

Największym wyzwaniem było wpasowanie obszernego programu funkcjonalnego zaproponowanego przez inwestora na bardzo małej działce o powierzchni zaledwie 290 m2 i o szerokości frontu poniżej 16 metrów.  Projekt stał się skomplikowaną łamigłówka, jednak im więcej ograniczeń tym ciekawszy jest proces projektowy.

projekt domu

Easst.com

W efekcie uzyskano ponad 250 m2 powierzchni użytkowej na trzech kondygnacjach, a dom mieści ostatecznie aż 5 sypialni. Budynek styka się na dwoma bokami z sąsiednimi zabudowaniami, ponieważ jest częściową przebudową istniejącego małego budynku mieszkalnego. Znacznie ułatwiło to uzyskanie większej ilości m2 ale skomplikowało konstrukcję budynku.

Elewacje miała być trwała i łatwą w utrzymaniu, o nietuzinkowej kolorystyce jak na polskie warunki Inwestor wykazał się dużą odwagą i obdarzył architektów sporym zaufaniem w tej materii – kolor czarny bowiem w architekturze ciągle powoduje niepokój. Zastosowano więc czarną cegłę elewacyjną zestawioną ze stolarką w naturalnym kolorze dębu. Dodatkowo części elewacji zostały pokryte drewnem.

projekt domu

Easst.com

W oknach przewidziane zostały żaluzje zewnętrzne. Wiatrołap, dzięki zastosowaniu szkła bez obramowań, wydaje się być częścią ogrodu. Jednocześnie zastosowano napinany podświetlany sufit, który daje poczucie światła dziennego nawet w środku nocy. Kompozycja brył została sprowadzona do prostych, oszczędnych w wyrazie form geometrycznych.

projekt domu

Easst.com

projekt domu

Easst.com

Arch. Łukasz Sterzyński, arch. Marcin Sucharski

Pracownia: Easst.com  http://easst.com/

Pow. Zabudowy: 123,3 m2

Pow. Działki: 286,95 m2

Pow. Użytkowa: 259,6 m2

Polecamy podobną cegłę na elewację

Zapisz

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ