Home / Projekty domów  / Domy z poddaszem użytkowym  / Nowoczesny dom w Leoncinie

Nowoczesny dom w Leoncinie

Spread the love

Działka na której powstał projekt domu leży na otwartej przestrzeni otoczona łąkami. W bezpośrednim sąsiedztwie nie ma zabudowań, ani charakterystycznych uwarunkowań naturalnych, do których można się odwołać.

Powstał więc pomysł by stworzyć dom zwrócony do wewnętrznego półotwartego atrium.  Taki zabieg projektowy był możliwy ze względu na program funkcjonalny budynku. Inwestor chciał mieć 5 zadaszonych miejsc postojowych – trzy w garażu, a dwa pod wiatą, która została wkomponowana jako integralna część bryły budynku. Projekt miał być oszczędny i funkcjonalny, a zarazem efektowny by sam sobą generował atrakcyjną przestrzeń. Budynek jest ściśle powiązany z działką i otaczającym go terenem poprzez elementy małej architektury: tarasy i murki z betonu architektonicznego dzielącego dużą powierzchnię działki (3000 m2) na bardziej kameralne wnętrza. Układ tarasów i ścieżek wyznacza osie kompozycyjne i wyznacza ramy dla projektu ogrodu.

Od strony południowej dom łączy się z tarasem poprzez przeszklony ogród zimowy, który oprócz tego, że jest efektowny, poprawia charakterystykę energetyczną budynku. Dom został zaprojektowany z założeniem spełnienia warunków stawianych domom energooszczędnym. Założono wykorzystanie instalacji wentylacji mechanicznej z rekuperacją. W projekcie domu zaproponowano wykonanie ścian zewnętrznych trójwarstwowych i wykonanie lica ścian z cegły klinkierowej ręcznie formowanej.

Projekt Skorupski Studio
Projekt Skorupski Studio
Projekt Skorupski Studio
Projekt Skorupski Studio
Projekt Skorupski Studio
Projekt Skorupski Studio

Projekt Skorupski Studio,  https://www.skorupski-studio.pl/projekt-domu-w-leoncinie

biuro@ideadomu.pl

Ocena
2 komentarze
  • Justycha 25 kwietnia 2019

    Ooo w końcu jakieś nowoczesne projekty. Chyba każda kobieta chciałaby mieć takie duże okna na świat. W trakcie budowy naszego domu zamarzyłam sobie całą przeszkloną ścianę w salonie. Dlatego razem z mężem zwróciliśmy się o pomoc w wykonaniu odpowiedniego projektu do firmy DARMEX z Lublina. Współpraca przebiegła gładko i bezproblemowo. Mogliśmy dobrać sobie kolor profili, które posiadają idealną wkładkę termoizolacyjną. A co najlepsze wcale nie trzeba ich konserwować, tak jak to jest w przypadku drewnianych.

  • Skorupski Studio 8 sierpnia 2019

    Dziękujemy za wyróżnienie naszego projektu 😉

DODAJ KOMENTARZ