Home / Idea domu  / W środku lasu

W środku lasu

Tekst: Julia Piekarska, zdjęcia: Igor Dziedzicki
Spread the love

Położony pośród mazowieckich lasów i łąk Dzielnik, to letniskowy dom na wynajem, stworzony przez Monikę i Maćka, którzy przerobili miejsce z historią w prawdziwą ostoję idealną do wypoczynku na łonie natury.

Para szukała ciekawego domku lub gospodarstwa dla swojej rodziny, na wypoczynek poza miastem pośród natury. Oglądając wiele lokalizacji, szukali jednak tej jedynej, która od razu ich urzeknie.

– Tak nas urzekł Dzielnik, który na pierwszy rzut oka naprawdę straszył, ale jego wyjątkowe położenie i widok na łąkę, las i rzeczkę bardzo nas zaciekawiły – mówi Monika.

Poprzedni właściciele domu przez kilka lat z niego nie korzystali, jednak w latach 90. spędzali tu całe wakacje.

Za obecny wygląd bryły i układ funkcjonalny odpowiada Maciek, który jest architektem, natomiast wnętrza zostały opracowane wspólnie z pracownią Wrażenia Przestrzenne.

Właścicielom zależało na domu otwartym na naturę, stąd duże okna ukazujące las czy liczne okna dachowe, które pięknie doświetlają wnętrze. 

Dzielnik - dom otoczony lasem

– Chcieliśmy móc przenocować możliwie najwięcej osób, stąd udało się wykrzesać 4 sypialnie, w których możemy pomieścić 10 osób. Jak na taką wielkość domku letniskowego to super wynik – dodaje Monika.

Maciek zainspirowany japońską techniką konserwacji drewna „shou sugi ban”, polegającą na opalaniu wierzchniej warstwy deski, pozostawiając ją zwęgloną, stworzył w tej technice elewację domu.

Klimatyczne wnętrze wypełniają drewniane meble i tkaniny w naturalnych odcieniach. Kolory wnętrza nie rozpraszają, co sprzyja wyciszeniu. Niewielka przestrzeń została zaprojektowana tak, by można w niej było wygodnie funkcjonować.

W łazience na dolnym piętrze znajduje się sauna wykonana na indywidualne zamówienie, po to by była możliwie jak największa.

Dzielnik oddalony jest od ruchliwej ulicy około 2 km, więc nietrudno tu spotkać dzikie zwierzęta. Często zjawiają się sarny i jelenie, a żurawie można podziwiać bez lornetki i nasłuchiwać śpiewu ptaków. Teren sprzyja spacerom, a okolica jest bardzo spokojna.

Zapisz się do newslettera

j.piekarska@designalive.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

Komentarze są wyłączone.