Home / Projekty domów  / Domy z poddaszem użytkowym  / Nowoczesny dom w górach

Nowoczesny dom w górach

Spread the love

Dom o powierzchni 150 m2 zaprojektowany dla działki położonej w terenie górzystym o dużym nachyleniu i z pięknym widokiem.

Bryła domu została rozbita na dwie części. Część dolna, prostopadłościenna, stanowiąca podstawę domu,  została wtopiona w zbocze i zawiera przestrzeń dzienną. Przed duże przeszklenia ukryte w podcieniu wychodzi się na nieco zagłębiony taras. Zabieg ten ma na celu osłonić użytkowników przed wiatrem.

Część górna domu jest postawionym na części dolnej niewielkim domkiem o dwuspadowym dachu. Mieszczą się w niej sypialnie. Duże przeszklenia od strony najlepszego widoku prowadzą na duży taras umieszczony na dachu części dolnej.

Elewacje domu pokryte są materiałami budzącymi skojarzenia z solidnością oraz naturą. Bryła dolna obłożona została ręcznie wypalaną cegłą o nieregularnych płaszczyznach. Górna bryła, w całości została obłożona płytami z lokalnego kamienia – granitu. Podział na bryły podkreślony jest zróżnicowanym gabarytem i fakturą okładzin – drobnowymiarową cegłą o chropowatej fakturze oraz gładkimi płytami kamiennymi w dużych płytach. Całość tworzy wrażenie bezpiecznego schronienia w górach.

Źródło: Exterio Sp. z o.o. www.exterio.pl

EXTERIO

 

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ