Home / Wnętrza  / Aranżacje  / Elegancki apartament w paryskiej kamienicy

Elegancki apartament w paryskiej kamienicy

Spread the love

Ten elegancki apartament w paryskiej kamienicy zaprojektowany został przez architektkę Camille Hermand.

Wyzwaniem dla projektantów było zaaranżowanie mieszkania w taki sposób, aby wydzielić część mieszkalną i stworzyć strefę wypoczynku.

Wąski przedpokój prowadzący do kuchni został doświetlony szpalerem nowoczesnych lamp. Podkreślają one jego znaczną długość, podobnie jak ustawione przy ścianach czarno-białe zdjęcia i posadzka z ułożonych wzdłuż desek.

W połowie korytarza znajduje się nieduża wnęka, mieszcząca kuchnię. Jej nowoczesny styl podkreślają białe szafki, blat i ściany w połączeniu z wyposażeniem ze stali.

Przy jednej z kuchennych ścian ustawiono blat, który pełni jednocześnie funkcję jadalni. Całości dopełniają lekkie krzesła z przezroczystego plastiku.

Zarówno kuchnia i łazienka zostały zaprojektowane w bieli i kontrastującym kolorze czarnym, który pojawia się także w innych częściach mieszkania.

W dość wąskiej łazience udało się zmieścić podwójną umywalkę i kabinę prysznicową. Strefę prysznica wyznacza szklana tafla oddzielająca ją od umywalki i ułożone na ścianach płytki ceramiczne o chropowatej strukturze.

W niewielkiej toalecie, oprócz wiszącej miski, zmieściła się mała, podłużna umywalka zamontowana tuż przy wejściu. Przestrzeń nad spłuczką zabudowano, ukrywając w niej funkcjonalne półki. Lustro umieszczone po lewej stronie optycznie powiększa i rozjaśnia wnętrze.

Dla Francuzów czytanie jest bardzo ważne. Mimo niedużej przestrzeni, w toalecie udało się znaleźć miejsce na półkę na książki.

Sypialnia jest obszerna, z naturalną podłogą. Tłem dla łóżka jest zabudowa w kolorze bieli z dużym miejscem na szafę pełniącą funkcję garderoby.

W podobnym stylu jak sypialnia utrzymany jest pokój dziecięcy. Na wszystkie niezbędne przedmioty i zabawki przewidziano schowki. Całość tworzy niezwykle elegancki apartament w paryskiej kamienicy.

 

Camille Hermand

Camille Hermand

Camille Hermand

Camille Hermand

Camille Hermand

Camille Hermand

Camille Hermand

Camille Hermand

Camille Hermand

Camille Hermand

Źródło: Camille Hermand Architectures, www.camillearchitectures.com

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ