Home / Projekty domów  / Domy z poddaszem użytkowym  / Osada domów Trygfondens Familiehus

Osada domów Trygfondens Familiehus

Spread the love

Osada domów została zaprojektowana z  przeznaczeniem dla rodzin z dziećmi cierpiącymi na porażenie mózgowe,  hospitalizowanych w Hammel Neuro Center, w Danii.

Wychowanie i opieka nad dziećmi z tym schorzeniem determinuje życie  całej rodziny, dlatego dom  musi  spełniać szeroki zakres potrzeb. Wizja twórców zakładała stworzenie pięknego i spokojnego domu, w którym estetyka i architektura przynoszą harmonię i uspokojenie. Założenie koncepcji opierało się na zapewnieniu rodzinom trzech dopełniających się przestrzeni: domu, wspólnoty i prywatności.

Osada składa się z kilku małych domów połączonych wewnętrznym dziedzińcem. Zawiera prywatne przestrzenie mieszkalne oraz pomieszczenia ogólnodostępne w tym  kuchnię i salon. Jednocześnie struktura domu integruje się z otaczającą naturą a także zawiera jej część na wewnętrzym dziedzińcu. Dziedziniec oferuje oferuje przestrzenie zaprojektowane do zabawy oraz bardziej odosobnione tereny otwarte. Przejście łączące domy zawiara miejsca do siedzenia  zachęcające do wspólnego spędzania czasu zarówno w formie zajęć terapeutycznych  jak i spotkań nieformalnych.

Architektura domu buduje  poczucie wspólnoty i interakcji  pomiędzy wolontariuszami , pracownikami I rodzinami. Tutaj rodziny mogą spotykać sie  i dzielić się doświadczeniami.

Poczucie wspólnoty  jakie daje architektura domu – zapewnia także poczucie prywatności. Każdy dom posiada własne wejście, taras i salon.  Może on pomieścić rodziny różniące się kulturowo i społecznie.

Projekt

WE-Architecture, Skala Arkitekter

WE-Architecture, Skala Arkitekter

WE-Architecture, Skala Arkitekter

WE-Architecture, Skala Arkitekter

WE-Architecture, Skala Arkitekter

WE-Architecture, Skala Arkitekter

Plan domów

Źródło: WE-Architecture, Skala Arkitekter www.we-a.dk

Zapisz

Zapisz

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ