Home / Projekty domów  / Domy parterowe  / Dom na nietypową działkę

Dom na nietypową działkę

Spread the love

Koncepcja budynku zrodziła się w trakcie poszukiwania odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób zabudować działkę o nietypowym kształcie. Jej nietypowość wynikała z bardzo podłużnego charakteru, szerokość ok. 20m, długość ok. 52m.

Rozważania dotyczyły dwóch rozwiązań z naciskiem na dom parterowy. Piętro zostało wyeliminowane na samym początku i tak oto powstał dom „wagon” o bardzo czystym i jednoznacznym układzie funkcjonalnym z jednym głównym korytarzem prowadzącym użytkowników do wszystkich pomieszczeń. Wygląd zewnętrzny koresponduje z wyglądem wnętrza. Proste i czytelne rozwiązania dominują w całości.

Bryła

Bryła budynku ma kształt typowej nowoczesnej stodoły, z dwuspadowym symetrycznym dachem, bez okapów i zbędnych detali.  Została ona maksymalnie wydłużona dopasowując się do działki. Dodatkowo celem „złapania” jak największej ilości światła słonecznego, w połowie budynek został przełamany i część dzienna skierowana jest w stronę południa.

Wnętrze

Minimalistyczna konwencja bryły domu i elewacji została przeniesiona także do wnętrz. Wszystkie pomieszczenia zostały konsekwentnie wykonane z tych samych materiałów: mozaiki dębowej przemysłowej na posadzce, płytek  w kolorze betonowym poprzeplatanych materiałami drobnowymiarowymi, oraz białych ścian będących tłem.

Źródło: PL.architekci sp. z o.o. http://www.plarchitekci.pl/

Autorzy projektu: Bartłomiej Bajon, Katarzyna Cynka, Marcin Kozierowski

Zdjęcia zewnętrzne: Anna B. Gregorczyk

Zdjęcia wewnętrzne: Piotr Mastalerz

PL.architekci PL.architekci PL.architekci PL.architekci PL.architekci PL.architekci PL.architekci PL.architekci PL.architekci

 

 

 

Polecamy podobne dachówki jak w projekcie:

 

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ