Home / Idea domu  / Wanna na środku łazienki

Wanna na środku łazienki

Spread the love

Duża przestrzeń w łazience kusi, aby stworzyć w niej salon kąpielowy z wanną ustawioną w samym jej centrum. Wymaga ona innego sposobu montażu niż ustawiona przy ścianie lub w narożu.

Umieszczając wolno stojącą wannę na środku łazienki możemy być pewni, że będzie wyglądać efektownie i doskonale ozdobi wnętrze. Zyska ono niepowtarzalny styl. Taka wanna jest również bardzo wygodna, ponieważ jest do niej dostęp z każdej strony (powinna być odsunięta od ściany co najmniej 70 cm). Wyjątkowość tego rozwiązania podkreśla specjalnie przeznaczona do tego rozwiązania bateria montowana na obrzeżu wanny lub wolno stojąca, którą montuje się do podłogi. Aby zamierzonego oryginalnego efektu nie oszpeciły rury instalacji wodno-kanalizacyjnej, konieczne jest ich sprytne ukrycie. Nie ma innego sposobu – trzeba je poprowadzić w podłodze. Dlatego na takie rozwiązanie najlepiej zdecydować się już na etapie projektu.

Jeśli zamierzamy ustawić wannę na środku łazienki usytuowanej na parterze w domu bez piwnic, dostęp do jej spodu będzie utrudniony.

Kaldewei

Kaldewei

Odpowiednie podejście do kanalizacji (nie więcej niż 3 m od pionu) oraz ciepłej i zimnej wody trzeba wykonać już podczas wykonywania podłogi parteru (podłogi na gruncie). Powinny być one usytuowane dokładnie w miejscu ustalonym w projekcie. O ile, baterie łączy się z instalacją za pomocą elastycznych wężyków, to wannę z odpływem podłącza się „na sztywno”. Pod odpływem należy też zamontować syfon, który będzie zapobiegał przedostawaniu się nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji do łazienki.

Gdy wanna jest postawiona na stropie nad piwnicą lub piętrem, nie ma problemu z dostępem do wszystkich punktów podłączenia. Trzeba jedynie dopilnować, aby pod wanną nie znajdowały się zawory odcinające dopływ wody, ani filtr zabezpieczający baterię przed zanieczyszczeniami z wodociągu. Powinny się one znaleźć w miejscu łatwo dostępnym.

Koło

Koło

Koło

Koło

 

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ