Inspiracją dla tej bryły o powierzchni zabudowy 228 m 2 była tradycyjna stodoła.
Dla narożnego kształtu działki typ „współczesnej stodoły” okazał się najbardziej optymalny.
Prosta forma piętra i styk linii dachu skośnego ze ścianami to podstawy nowoczesnej kompozycji tego projektu.
Bryła piętra ma jednolity charakter dzięki zastosowaniu tego samego materiału na dachu i ścianach. Skośne kasety obudowy okien piętra są zaprojektowane z płyt włóknisto-cementowych.
Ze względu na narożnikowy układ działki i wgląd z ulicy w część ogrodu, główny taras – by dać mu większą prywatność – został „wciągnięty” w bryłę budynku. Drugi taras (trójkątny) przylega do pracowni na parterze. Centralnym pomieszczeniem parteru jest przestronna kuchnia, której część robocza schowana jest pod nadwieszeniem sufitu. Nad samą wyspą kuchenną jest otwarta dwukondygnacyjna przestrzeń. Z tego centralnego miejsca widać cały ogród, antresolę i bibliotekę na piętrze.
Na piętrze otwarta przestrzeń antresoli z biblioteką oddziela część sypialną dorosłych od strefy dzieci. W budynku zaprojektowano ślusarkę aluminiową z oknami podnoszono-przesuwnymi typu HS oraz żaluzje fasadowe.
W projektowanych wnętrzach nieotynkowane stropy żelbetowe parteru (efekt betonu architektonicznego) zostaną zestawione z zabudową z naturalnego drewna dębowego.
Źródło: Pracownia Spacelab http://www.spacelab.com.pl

Spacelab

Spacelab

Spacelab