Home / Buduj z IDEĄ  / Inspiracje ogrodowe  / Cięcie gałęzi bez ograniczeń

Cięcie gałęzi bez ograniczeń

Spread the love

Przed nami czas wiosennych porządków w ogrodzie, w tym przycinanie drzew
i krzewów. Każdy kto do tej pory próbował swoich sił w ogrodnictwie wie, że cięcie gałęzi, szczególnie w koronie drzew i gęstych krzewach wymaga dużego wysiłku. Wychodząc na przeciw tym wyzwaniom firma Fiskars udoskonaliła linię sekatorów uniwersalnych Żyrafa
PowerGearTMX. Teraz prace te można wykonać szybko, precyzyjnie i bezpiecznie.

Sekatory uniwersalne Żyrafa to wielozadaniowe narzędzia, które ułatwiają dostęp do gałęzi w trudno dostępnych miejscach bez użycia drabiny czy schylania się. W nowych modelach – UPX86 i UPX82 – zastosowano kilka nowych rozwiązań, które wpłynęły zarówno na siłę i precyzję cięcia, jak również komfort pracy.

Więcej mocy

Duża w tym zasługa ruchomej głowicy o ulepszonym mechaniźmie cięcia. To zdecydowanie zwiększyło moc i wydajność pracy narzędziem. Głowica w sekatorach uniwersalnych Żyrafa obraca się o 230o, co zapewnia cięcie  w różnych kierunkach i pomaga w precyzyjnym dotarciu do celu.

 

Lepsza widoczność

Przy cięciu na wysokości sztuką jest odpowiednie manewrowanie sekatorem i ustawienie głowicy tak, aby trafić na właściwą gałąź. Nie wspominając gęstych krzewów, gdzie widoczność gałęzi, szczególnie tych znajdujących się przy samej ziemi jest mocno ograniczona. Od teraz pomoże nam w tym pomarańczowy wskaźnik ostrza, który zwiększa widoczność głowicy i znacznie ułatwia cięcie.

Zasięg nawet do 6 m

A jak poradzić sobie z gałęziami, które znajdują się naprawdę wysoko? Oczywiście zawsze można skorzystać z drabiny i maszerować z nią od drzewa do drzewa. Można też usprawnić pracę i skorzystać z regulowanej

długości trzonka sekatora. Nowy model UPX86 z teleskopowym trzonkiem, posiada bezstopniowo regulowaną długość w zakresie od 2,4 do 4 m, a to pozwala na pracę o zasięgu do ok. 6 m. Natomiast sekator UPX82 umożliwi pracę na wysokości do ok. 4,5 m. Wybierając te rozwiązania drabinę możemy zostawić w garażu.

Antypoślizgowe uchwyty

W sekatorach uniwersalnych cięcie następuje przy użyciu pomarańczowej rączki, która w nowych sekatorach została ulepszona tak, że gwarantuje pewne oraz stabilne trzymanie narzędzia w dłoni. Taśma, stanowiąca część mechanizmu cięcia, poprowadzona jest teraz wewnątrz narzędzia, co chroni ją przed splątywaniem i zaczepianiem o gałęzie. Zakończenie sekatora ma płaską i stabilną podstawę, a to ułatwia przechowywanie narzędzia w pozycji pionowej.

Nowe akcesoria

Sekatory uniwersalne Żyrafa PowerGear™X przeznaczone są do cięcia gałęzi    o średnicy do 32 mm. Gdy zamierzamy ciąć grubsze gałęzie warto wyposażyć sekator w nową piłę z hartowanym i profilowanym ostrzem oraz regulowanym kątem cięcia. Może być ona używana z nowymi sekatorami, a sprawdzi się w cięciu gałęzi o max. średnicy 80 mm.

25 lat gwarancji!

Nowe sekatory uniwersalne Żyrafa PowerGear™X objęte zostały 25-letnim okresem gwarancji, co podkreśla wysoką jakość i wytrzymałość tych produktów.

Orientacyjna cena detaliczna:

Teleskopowy sekator uniwersalny Żyrafa PowerGear™X UPX86 – 460,00 zł
Sekator uniwersalny Żyrafa PowerGear™X UPX82 – 270,00 zł

Piła do gałęzi – 110,00 zł

Źródło: Materiały FISKARS

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ