Home / Buduj z IDEĄ  / Inspiracje ogrodowe  / Nawadnianie. To łatwe. Premiera nowego segmentu Fiskars.

Nawadnianie. To łatwe. Premiera nowego segmentu Fiskars.

Spread the love
W 2021 roku Fiskars poszerza swoją ofertę o nowy segment sprzętu do nawadniania ogrodu. Właściciele ogrodów i trawników będą mogli nawadniać je korzystając z szerokiej i dobrze dopasowanej do ich potrzeb oferty od kranu do rośliny. Ogrodnicy z pewnością docenią łatwy wybór, komfortowe użytkowanie oraz wygodne przechowywanie nowych produktów.
Fikars ułatwia wybór optymalnego sprzętu do nawadniania w zależności od wielkości nawadnianej powierzchni. Jeśli zastanawiamy się jaki sprzęt będzie pasował do naszego ogrodu możemy skorzystać ze specjalnego kalkulatora, który Fiskars udostępnił na  stronie www.fiskars.eu/easywatering

Dzięki niemu określimy wielkość naszego ogrodu i dobierzemy odpowiedni sprzęt.

Oto najważniejsze kategorie produktowe, które znalazły się w nowej ofercie Fiskars:

Po pierwsze – bębny z wężem

Jednym z kluczowych produktów w nowej ofercie Fisakrs są bębny z wężem, które zostały wyposażone we wszystkie niezbędne akcesoria do nawadniania, co sprawia, że od razu są gotowe do użycia. Zatem kupujesz, podłączasz i podlewasz. Nic prostszego!

Unikatowym rozwiązaniem zastosowanym w nowych bębnach jest pozioma konstrukcja. Stabilne i odporne na przechylenie bębny Fiskars można obracać w zakresie 360°, co pozwala na pełną swobodę manewrowania. Bębny wyróżnia elegancki, stylowy design,  natomiast uniwersalny rozmiar  przyłączy, gwarantuje kompatybilność z narzędziami innych producentów. Dodatkowym udogodnieniem jest zintegrowany schowek, w którym można przechowywać akcesoria.

Po drugie – pistolety i lance zraszające

W nowym segmencie znajdziemy również łatwe w obsłudze pistolety zraszające, o różnym rodzaju strumienia wody, z płynną regulacją przepływu. Zostały wyposażone w uchwyt z powłoką SoftGripTM, który doskonale leży w ręku podczas podlewania co wpływa na komfort pracy. Modele wykonane z tworzywa FiberCompTM są wyjątkowo odporne i wytrzymałe.

Natomiast do czyszczenia lub nawadniania odległych lub trudno dostępnych miejsc najlepszym wyborem będzie lanca zraszająca. Maksymalny komfort gwarantuje ich ergonomiczna budowa
i  niewielka waga. Zarówno pistolety, jak i lance mają możliwość wymiany głowic zraszających co wpływa na ich  optymalne wykorzystanie.

Po trzecie – zraszacze

W ofercie Fiskars nie mogło zabraknąć również zraszaczy, które pomagają utrzymać trawnik w doskonałej kondycji.  Wytrzymałe, wysokiej jakości zraszacze są wydajne, łatwe w montażu i całkowicie automatyczne w połączeniu ze sterownikiem nawadniania. Fiskars oferuje  cały wachlarz zraszaczy odpowiednich  dla ogrodów o różnych rozmiarach  –  w tym wahadłowy, pulsacyjny czy dookolny. Co więcej, dostępne są modele wyposażone w innowacyjną technologię oszczędzającą wodę, która zapewnia  mniejszy strumień redukujący zużycie wody nawet o 20%.

Po czwarte – węże ogrodowe

Odpowiedni wąż ogrodowy to jeden z kluczowych elementów całego systemu do nawadniania.

Fiskars zastosował innowacyjne rozwiązanie polegające na oznaczeniu średnic węży odpowiednim kolorem, co umożliwia bezbłędne dopasowanie węża do złączki. Ponadto węże są odporne na skręcanie, a to zapewnia duży komfort pracy.

Po piąte – złączki i przyłącza

System nawadniania wymaga połączenia wszystkich elementów, dlatego Fiskars zadbał o szeroki wybór złączek i przyłączy od kranu do końcówki zraszającej. Podobnie, jak w przypadku węży ogrodowych, zastosowano w nich innowacyjny system oznaczania średnicy kolorem, czyli tzw. system kodowania kolorem, który wyklucza błędne dopasowanie złączki czy przyłącza do węża.
W ofercie znajdują się produkty wykonane z tworzywa FiberComp™. Są one dwa razy trwalsze niż inne i bardzo odporne, nawet na duży nacisk.

Wszystkie dodatkowe akcesoria zwiększają zakres działania sprzętu nawadniającego i ułatwiają podlewanie. Wśród nich znajdziemy poręczne sterowniki nawadniania, z łatwym programowaniem początku, częstotliwości i czasu trwania nawadniania.

Uniwersalność

Ogrodnicy, którzy posiadają produkty do podlewania innych marek i chcieliby skorzystać z nowej oferty Fiskars, nie muszą się niczym martwić. Produkty do nawadniania Fiskars zostały tak zaprojektowane, aby były kompatybilne z produktami innych producentów.

Nagroda Red Dot

Warto podkreślić, że funkcjonalne i wyjątkowo estetyczne bębny z wężem Fiskars (S i XL), jak również  zastosowanie niezwykle trwałego tworzywa FiberCompTM i innowacyjnego systemu kodowania kolorem, otrzymały nagrodę Red Dot – jedną z najbardziej prestiżowych nagród
w dziedzinie wzornictwa przemysłowego.

Materiały Prasowe Fiskars

biuro@ideadomu.pl

Ocena
1 KOMENTARZ
  • Ogrodolandia 18 lutego 2021

    Oj tak, takie roboty nawadniające są rewelacyjne! Zdecydowanie coś dla gadżeciarzy 🙂

DODAJ KOMENTARZ