Home / Materiały Partnerów  / Balkon dachowy dla dwojga

Balkon dachowy dla dwojga

Spread the love

Okna dachowe są już właściwie integralną częścią dachu. Jednym z ich rodzajów jest balkon dachowy. Teraz możemy go mieć w wersji dla dwóch osób.

Właściwie balkon dachowy VELUX GDL Cabrio jest ulepszoną konstrukcją okno dachowego VELUX GDL, wprowadzonego na rynek 25 lat temu. Jego konstrukcja po otwarciu przekształca się w niewielki balkon. Górną część można uchylić do kąta 45° i zatrzymać w dowolnej pozycji, dolna ma wbudowane wysuwane barierki. ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Ulepszenia bazowej konstrukcji sprawiają, że nowy balkon dachowy oferuje więcej korzyści i bardziej komfortowe użytkowanie. Przede wszystkim jego konstrukcja została na tyle poszerzona, aby swobodnie mogły z niego korzystać dwie osoby równocześnie. Większy rozmiar to także lepszy i nieograniczony widok na zewnątrz oraz więcej światła. Wszystko dzięki większej powierzchni szyby, przez którą wpada do pomieszczenia więcej promieni słonecznych. To w istotny sposób przyczynia się do pozyskiwania darmowego ciepła zimą i poprawi bilans energetyczny budynku.

Balkon dla dwojga ma także doskonałe parametry izolacyjne – jego współczynnik przenikania ciepła U​w jest równy 1,2 W/m2K. Udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu energooszczędnego, dwukomorowego pakietu szybowego oraz innowacyjnej konstrukcji ThermoTechnology™, czyli wbudowaniu wysokoizolacyjnego materiału EPS w skrzydło i ościeżnicę.​

Produkt jest dostępny w dwóch wersjach: drewno sosnowe pokryte bezbarwnym lakierem akrylowym lub pomalowane na biało. Dla podniesienia komfortu użytkowania poddasza okno zostało również przystosowane do montażu różnego rodzaju rolet wewnętrznych i jest wyposażone w klapę wentylacyjną z filtrem powietrza o wydajności do 59 m3/h.​

Balkon dachowy VELUX GDL Cabrio można łączyć ze sobą w zestawy lub z innymi oknami dachowymi VELUX i montować na poddaszach bez ścianki kolankowej o kącie nachylenia dachu 35-53 stopni. Dostępny dwóch szerokościach: 94 i 114 cm oraz wysokości 252 cm.

Velux

Velux

Źródło: Velux

 

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ