Home / Realizacje domów  / Domy letniskowe  / Wille na Curaçao

Wille na Curaçao

Spread the love

Słońce, kojący powiew bryzy, biel piaszczystych plaż i turkusowa woda. To idealne miejsce na budowę domu, choćby wakacyjnego.

Te dwie luksusowe wille – Villa Sea View i Villa Caribbean Breeze – zostały wybudowane z dala od miejskiej dżungli, na idyllicznej wyspie Curaçao „zagubionej” pomiędzy Morzem Karaibskim a Ocenem Atlantyckim. Wchodzi ona w skład archipelagu Małych Antyli i Królestwa Niderlandów. Stolica wyspy – Willemstad – nazywana jest małym Amsterdamem i znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Terytorium to jest zależne od Holandii a właścicielem domów jest Belg.

Oknoplus

Oknoplus

Obydwie wille przeznaczone na całoroczny wynajem usytuowane w prestiżowej lokalizacji w miejscowości Jan Thiel, w której znajduje się kompleks luksusowych posiadłości wakacyjnych. Znajdują się około 10 minut spacerem od słynnej plaży w Jan Thiel. Tutaj zlokalizowane są różne sklepy, restauracje, lodziarnia, kasyno, sklep nurkowy, siłownia z centrum medycznym i supermarket. Mimo tak dużej bliskości centrum turystycznego, wytchnienie i prywatność zapewnia mur, otaczający posiadłości.

Jak wiele podobnych na tej wyspie, bryły domów są modernistyczne – białe elewacje, płaski dach, wielkoformatowe przeszklenia, które zacierają wyraźne granice między wnętrzami a zewnętrzem domów. Wille są tak zaplanowane, aby jak najlepiej wykorzystać bryzę od strony morza. Pozwala to spędzać dowolnie dużo czasu na rozległych tarasach.

Oknoplus

Oknoplus

Styl modernistyczny wykorzystano również we wnętrach. Mają one wolny plan – czyli otwartą przestrzeń, bez podziału ścianami. Mimo wpływu różnych kultur na Wysypy Karaibskie – od Francji, Hiszpanii, Afryki, po Anglię i Holandię – wnętrza zostały zaaranżowane w bardzo prostym, niemal ascetycznym stylu. Niemal wszystkie białe ściany i meble kontrastują z błękitem nieba i wody w basenie.

dom nowoczesny_villa_sea_view_curacao_oknoplus_8

Villa Sea View ma powierzchnię 300 m2. Przestronne, nowoczesne wnętrze jest funkcjonalnie podzielone. Na parterze znajdują się cztery sypialnie, cztery łazienki oraz pomieszczenie do czytania i pracy na komputerze. Z kolei na pierwszym piętrze ulokowano jadalnię i salon, oraz dodatkową toaletę z dużym prywatnym basenem, z którego „pokładu” roztacza się piękny widok na Morze Karaibskie.

Oknoplus

Oknoplus

Druga z willi – Villa Caribbean Breeze – jest nieco mniejsza, ponieważ ma 240 m2. Na parterze znajdują się 4 przestronne pokoje z luksusowym łazienka z WC dla każdej sypialni, a na piętrze – salon i basen. Tym, co ją różni od „bliźniaczki”, jest roztaczający się widok na Ocean Atlantycki.

Domy są tak zaprojektowane, aby ich mieszkańcy mogli się cieszyć pięknymi widokami z każdej części domu. Dlatego zaplanowano bardzo dużo przeszkleń. Część z nich ma konstrukcję z profili z PVC, a część konstrukcję fasadową z lakierowanych na biało profili aluminiowych w systemie MC-WALL i są obsługiwane zdalnie za pomocą pilota. Na balkon i na taras z basenem prowadzą drzwi przesuwne HST. Co ważne, okna zostały dostarczone z Polski. Transport został wysyłany najpierw do Riemst w Belgii, stamtąd do Rotterdamu w Holandii, gdzie został przepakowany na statek na Curaçao.

Źródło: Oknoplus, www.oknoplus.com.pl

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ