Home / Materiały Partnerów  / Bo liczy się każdy promień światła!

Bo liczy się każdy promień światła!

Tekst promocyjny
Spread the love

Program VELUX Daylight Visualizer to profesjonalne narzędzie symulacyjne do analizy warunków oświetlenia dziennego już na etapie projektowania budynku. Pozwala na łatwe stworzenie realistycznej symulacji rozkładu światła dziennego w pomieszczeniu w oparciu o rysunki CAD i modele lub indywidualnie wprowadzane parametry. Dzięki wykorzystaniu programu Daylight Visualizer architekci mogą upewnić się, że światło dzienne jest dostępne we wszystkich kluczowych obszarach ich projektów.

Uwzględnienie warunków oświetlenia dziennego już we wczesnej fazie projektowania budynku jest kluczowe z punktu widzenia funkcjonalności oraz energooszczędności. Odpowiedni projekt może nie tylko wpłynąć na zmniejszenie zużycia energii w budynku, ale także na poprawę zdrowia, nastroju i wydajność osób przebywających w domu, szkole lub pracy.

Doprowadzenie światła dziennego do budynku jest silnie uzależnione od jego konstrukcji, geometrii oraz uwarunkowań i charakteru otoczenia na danym terenie. Dokładne określenie współczynnika światła dziennego jest skomplikowanym zadaniem, ale może być znacznie prostsze dzięki programowi VELUX Daylight Visualizer. Narzędzie to może być wykorzystywane do oceny różnych typów budynków.

W pomieszczeniach o głębokim trakcie bardzo często dostęp do światła dziennego jest ograniczony.

Łatwy w użyciu, szybki do opanowania.

Dzięki przyjaznej dla użytkownika nawigacji i intuicyjnemu interfejsowi korzystanie z programu jest łatwe i szybkie do opanowania. Profesjonaliści mogą z łatwością tworzyć modele 3D – z oknami dachowymi, oknami do płaskiego dachu oraz oknami fasadowymi – od podstaw, w ciągu kilku minut, za pomocą wbudowanego modelera, możliwe jest również importowanie istniejących projektów z oprogramowania BIM/CAD. 

Główna różnica pomiędzy Daylight Visualizer a powszechnie używanymi programami CAD polega na tym, że pozwala on na dokładną symulację i ilościowe określenie poziomu światła dziennego we wnętrzach, podczas gdy standardowe programy CAD wykonują jedynie renderingi 3D bez informacji o ilości i jakości światła dziennego w przestrzeni.

Wpuść światło do wnętrza!

Program VELUX Daylight Visualizer umożliwia badanie i optymalizację warunków oświetlenia światłem dziennym w dowolnej przestrzeni, dzięki fotorealistycznym wizualizacjom i odwzorowaniu kolorów dla standardowych i złożonych systemów otworów okiennych.

System raportowania umożliwia generowanie automatycznych raportów ze zdefiniowanymi przez użytkownika strefami pomiaru światła dziennego oraz ocenę i dokumentowanie zgodności z europejską normą EN 17037 dotyczącą światła dziennego w budynkach.

TAGI:
Zapisz się do newslettera

d.laski@designalive.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

Komentarze są wyłączone.