Home / Realizacje domów  / Domy z płaskim dachem  / Wielorodzinny budynek dla trzypokoleniowej rodziny

Wielorodzinny budynek dla trzypokoleniowej rodziny

Spread the love

Pracownia projektowa Schröderwenning Architektem Ingenieure stanęła przed wyzwaniem realizacji domu dla wielopokoleniowej rodziny. Efektem współpracy z inwestorem jest  przestronny i wielorodzinny budynek dla trzypokoleniowej rodziny.

Idea projektu

Wymagania wobec projektu były jasno zdefiniowane: zarówno młodsze, jak i starsze pokolenia rodziny powinny mieszkać i pracować pod jednym dachem. Budynek miał także posiadać elewację nie wymagającą konserwacji oraz dawać szerokie spektrum możliwości użytkowania.

Dwukondygnacyjny dom zapewnia miejsce dla trzech mieszkań z pomieszczeniami pomocniczymi oraz biurem. Wszystkie przestrzenie zaprojektowano w taki sposób, aby były otwarte i gwarantowały jak największą uniwersalność. Rzuty poziome mają strukturę modułową i są wzajemnie ze sobą połączone poprzez położoną z przodu budynku klatkę schodową wraz z windą.

Röben
Kubatura domu

Projekt rozkłada się w kierunku południowym, oferując wszystkim mieszkańcom i użytkownikom biur indywidualne pomieszczenia z ładnymi widokami oraz z optymalnym wykorzystaniem światła dziennego. Ogromne tarasy na wszystkich kondygnacjach, wraz z patiami dachowymi, upodabniają dom do krajobrazu parku miejskiego znajdującego się w miasteczku.

Pomysł powstania domu zrodził się z chęci wprowadzenia nowej budowli w dialog z sąsiadującymi budynkami, dlatego w projekcie zdecydowano się na cegłę klinkierową Röben FARO o cieniowanej szarej kolorystyce i podłużnym formacie.

Zastosowanie takiego materiału pozwoliło przejąć dostojną szarość z elewacji położonego obok budynku i dopasować obiekt do najbliższego otoczenia. Kolor oraz faktura cegły FARO współgra także z otaczającymi dom pniami drzew w kolorze szaro-srebrnym.

Duża powierzchnia okien przebiegająca na wysokości pomieszczeń, również nawiązuje do estetyki budynku obok. Elewacje z lameli drewnianych w sosnowym kolorze stanowią kolejne stylizacyjne akcenty na domu wielorodzinnym i znakomicie harmonizują z szarym kolorem kamieni.

Röben
Röben

Określone przez inwestora wymagania: łatwość utrzymania elewacji w czystości, wytrzymałość i odporność – zostały spełnione przez zastosowanie cegieł klinkierowych Röben. Nie bez znaczenia był również ich kolor. Szara cieniowana cegła FARO pozwalała osiągnąć efekt gry kolorów, a wydłużony format nadał budynkowi nowoczesnego charakteru. Wewnętrzne strony balustrad tarasów dachowych zostały wykonane z tego samego klinkieru, stanowiąc efektowną i jednolitą całość z elewacją.

Materiały firmyRöben

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ