Home / Buduj z IDEĄ  / Wentylacja i Ogrzewanie  / Stiebel Eltron: Cieplej i taniej

Stiebel Eltron: Cieplej i taniej

Spread the love

Ciepła woda to nasz żywioł. To motto inżynierów w firmie Stiebel Eltron projektujących nowoczesne przepływowe ogrzewacze wody. Dzięki nim robi się coraz taniej!

Gdy słońce coraz śmielej rozgrzewa naszą skórę, o temperaturę wody troszczą się przepływowe ogrzewacze Stiebel Eltron. Dodatkowo zadbają one także o niższe rachunki za ciepłą wodę.

Aby cieszyć się komfortową temperaturą wody, nie musimy bowiem ogrzewać całego zbiornika,
a jedynie tę ilość, która w danym momencie jest nam potrzebna. Urządzenie zaczyna pracować gdy odkręcamy kran. Przestaje pobierać energię w momencie jego zakręcenia. Zamontowanie go blisko kranu minimalizuje także straty ciepła i wody. Zastosowanie w pełni elektronicznego urządzenia umożliwia oszczędności nawet do 30%.

Każdy użytkownik ma jednak swoje preferencje i ograniczenia. Dlatego Stiebel Eltron oferuje szeroką gamę rozwiązań: ogrzewacze trójfazowe sterowane elektronicznie i hydraulicznie oraz jednofazowe, sterowane hydraulicznie. Wszystkie urządzenia spełniają najwyższe normy jakościowe i funkcjonalne.

Osoby szukające wyjątkowego komfortu, nowoczesności i bezpieczeństwa zwracają uwagę na model DHE Connect, stworzony by uprzyjemniać życie. Można nim sterować zdalnie, posiada programy oszczędzania energii, wbudowane WIFI, radio. Poinformuje Cię nawet o pogodzie, a zabezpieczenie przed poparzeniem to kolejny atut.

Seria SELECT to 5 modeli PER, PEO, PEY, PEG i PHB. Najbardziej zaawansowany technologicznie jest model PER zapewniający komfort w nowym wymiarze i redukcję kosztów do 30% między innymi dzięki dynamicznej regulacji przepływu, mikroprocesorowi sterującemu zaworem, co gwarantuje uzyskanie temperatury wody z dokładnością do 0,5°C, nawet przy maksymalnym przepływie.

PEO to z kolei nowoczesne urządzenie, które dzięki swoim wymiarom (93 cm głębokości) można zainstalować w małej łazience czy kuchni. Model ten przeznaczony jest do zasilania jednego lub kilku punktów poboru wody, takich jak wanna, umywalka czy zlewozmywak.

Warto także zapamiętać elektronicznie sterowany ogrzewacz przepływowy PEY pozwalający
na bezstopniową regulację temperatury w zakresie od 30°C do 60°C. PEG zaprojektowano natomiast do zaopatrywania w wodę jednego lub kilku punktów poboru wody. Daje nam możliwość wyboru dwóch stałych temperatur: 42°C i 55°C w nieskomplikowany sposób.

Zastosowanie w budownictwie jednorodzinnym i komercyjnym znajdzie hydrauliczny model PHB. Wykorzystany w nim system z odkrytą grzałką jest wyjątkowo odporny na osadzanie się kamienia i wodę z dużą zawartością wapnia.

Oferta Stiebel Eltron jest znacznie szersza. Osoby poszukujące naprawdę niewielkich urządzeń, które łatwo można schować w łazience czy kuchni z pewnością znajdą coś dla siebie.

Źródło: Materiały Stiebel Eltron stiebel-eltron.pl

Zapisz się do newslettera

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ