Home / Buduj z IDEĄ  / Inspiracje ogrodowe  / Sekator czyli niezbędnik w ogrodzie

Sekator czyli niezbędnik w ogrodzie

Spread the love

Sekator jest dla ogrodnika niezastąpionym narzędziem w domu i ogrodzie niemalże przez cały rok – niezbędny podczas przycinania drobnych gałązek i grubszych pędów, do zbierania kwiatów na bukiety i ziół do sałatki…. Warto pamiętać o tym, że właściwy dobór sekatora zagwarantuje nam komfortową pracę.

 

Po czym poznać dobry sekator? Z pewnością praca takim narzędziem nie powinna wiązać się z dużym wysiłkiem czy obciążeniem dla dłoni i nadgarstków. Dlatego ważny jest jego  ergonomiczny kształt i materiał z jakiego został wykonany. Duże znaczenie ma również rodzaji jakość ostrza co często decyduje o szybkości wielokrotnie powtarzanych czynności.

 

Fiskars

 

Przy wyborze sekatora duże znaczenia ma wielkość gałęzi – do drobnych gałązek o średnicy do 25 mm zalecane są sektory jednoręczne, do grubszych sekatory dwuręczne. Ale na tym nie koniec. Ważny jest również rodzaj gałęzi. Do świeżych gałązek polecane są sekatory nożycowe, a do suchych i twardych kowadełkowe. Te pierwsze sprawdzą się szczególnie przy wiosennej i letniej przycince drzew i krzewów. W sekatorach nożycowych gałąź przecinana jest przez dwa ostrza – jedno z góry, drugie z dołu. Dzięki temu cięcie jest szybkie i precyzyjne. W przypadku sekatorów kowadełkowych, twarda gałąź jest przytrzymywana przez wytrzymałe dolne kowadełko, a cięcie wykonuje górne ostrze.

 

Firma Fiskars oferuje szeroką gamę sekatorów jedno i dwuręcznych, w tym ulepszone wersje znanych dobrze modeli z linii PowerGear™X.  Wyróżnia je unikalny mechanizm zwiększający trzykrotnie siłę cięcia, co gwarantuje lekkość pracy. Ponadto, rączki narzędzi wykonane są z lekkiego tworzywa FiberCompTM. Natomiast wyjątkowo twarde, odporne na korozję ostrza pokryte powłoką PTFE zapewniają wysoką jakość i efektywne cięcie. Co ważne, ostrza dobrej jakości mniej kaleczą cięte miejsca.

 

Bezpieczne i kolorowe. Na uwagę zasługują nowe kolory zastosowane w linii X. Charakterystyczne dla marki Fiskars pomarańczowe rączki ułatwiają znalezienie narzędzia w ogrodowej trawie. Aby ułatwić przenoszenie narzędzia  oraz odpowiednio zabezpieczyć się przed ewentualnym skaleczeniem podczas transportu, w linii PowerGear™X zastosowano specjalne etui na ostrze. Zablokowana w nim głowica nie ulegnie zniszczeniu, a wygodny uchwyt ułatwi transport.

 

Linia sekatorów jednoręcznych PowerGear™X

to dwa sekatory jednoręczne nożycowe i jeden sekator kowadełkowy.

 

 

Linia sekatorów dwuręcznych PowerGear™X 

to trzy modele nożycowe      i jeden kowadełkowy.

                                                                                                                                                                        

 

Pełna oferta asortymentowa dostępna na stronie Fiskars: www.fiskars.pl

Źródło: Materiały FISKARS

 

biuro@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ