Home / Materiały Partnerów  / Splitowa pompa ciepła powietrze-woda

Splitowa pompa ciepła powietrze-woda

splitowa pompa ciepła
Spread the love

Splitowa pompa ciepła powietrze-woda Supraeco A SAS-2 pozwala na oszczędne wykorzystywanie powietrza z otoczenia do ogrzewania,  podgrzewu ciepłej wody oraz do aktywnego chłodzenia pomieszczeń.

Pompa ciepła SAS-2 jest optymalnie dostosowana zarówno do nowych, jak i modernizowanych budynków – jako samodzielne urządzenie lub w połączeniu z innymi źródłami ciepła.  Zastosowana w niej ulepszona technologia inwerterowa zapewnia efektywną pracę, a cztery różne jednostki wewnętrzne oferują szereg możliwości i pełną elastyczność w doborze i eksploatacji.

Wysoka efektywność przez cały rok

 Supraeco A SAS-2 pozwala zaoszczędzić bardzo dużo energii, ponieważ moc pompy ciepła jest modulowana zależnie od zapotrzebowania dzięki zastosowaniu technologii inwerterowej. Produkcja ciepła zachodzi przy bardzo wysokiej efektywności – współczynnik COP przy temperaturze powietrza zewnętrznego +7°C wynosi nawet 4,81, co bezpośrednio wpływa na obniżenie kosztów eksploatacji. Zintegrowana pompa obiegowa i nowy regulator pompy ciepła HPC 400, który pozwala na doskonałe współdziałanie z instalacją fotowoltaiczną również wpływają na energooszczędność. Opcjonalnie dostępny jest także moduł internetowy, umożliwiający zdalne mobilne sterowanie systemem za pośrednictwem aplikacji JunkersHome. Urządzenie automatycznie dostosowuje swoją moc (w zakresie modulacji od 25 do 100%) do aktualnego zapotrzebowania i optymalizuje zużycie energii.

Pompa została przygotowana do pracy w klimacie skandynawskim, dlatego jej wysoka efektywność zachowywana jest w całym zakresie temperatur pracy, tj. aż do -20°C. Oprócz funkcji ogrzewania urządzenie można wykorzystać latem do  chłodzenia, dzięki rewersyjnej pracy układu chłodniczego.

Junkers

Junkers

Cztery jednostki wewnętrzne – pełna elastyczność w realizacji potrzeb użytkownika

 Jednostkę zewnętrzną Supraeco A SAS-2 można połączyć z czterema różnymi jednostkami wewnętrznymi, które są dostosowane do szczególnych wymagań nowych i modernizowanych budynków. Nieistotne, czy w połączeniu z istniejącym pojemnościowym podgrzewaczem wody, czy z podgrzewaczem zintegrowanym w urządzeniu – Supraeco A SAS-2 idealnie nadaje się również do przygotowania c.w.u. Zapotrzebowanie przestrzenne urządzenia jest niewielkie – jednostka zewnętrzna zajmuje niedużą przestrzeń poza budynkiem, a jednostkę wewnętrzną można bez problemu instalować w dowolnym pomieszczeniu wewnątrz (np. w pralni czy piwnicy).

Pompy Supraeco A SAS-2 są oferowane w 4 mocach grzewczych: 6, 8, 11 i 13 kW. Łącznie urządzenie dostępne jest w 16 zestawach, co umożliwia dobór do niemal każdego rodzaju instalacji grzewczej.

Wybrane cechy Supraeco A SAS-2:

  • funkcja grzania, chłodzenia i produkcji ciepłej wody,
  • modulowana moc grzewcza, dzięki technologii inwerterowej,
  • wysoka efektywność, współczynnik efektywności sięgający COP < 4,8*),
  • zdalne sterowanie urządzeniem poprzez moduł MB LAN (dostępny jako akcesoria – IP moduł)wstępne napełnienie pompy ciepła czynnikiem chłodniczym wystarczającym do długości przewodów 7,5 m (w jedną stronę)
  • niski poziom hałasu, zapewniający komfort użytkowania,
  • elektroniczny zawór rozprężny w układzie chłodniczym, modulowana prędkość wentylatora,
  • nowy regulator HPC 400, współpracujący z automatyką EMS 2 lub instalacją solarną, obsługa do 4 obiegów grzewczych – zakres temperatur pracy powietrza od -20°C
  • maksymalna temperatura zasilania instalacji do +55°C,

Źródło: Junkers http://www.junkers.pl/

 

 

Zapisz

Zapisz się do newslettera

redakcja@ideadomu.pl

Ocena
BRAK KOMENTARZY

DODAJ KOMENTARZ